Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Město se odívá do vánočního roucha

date_range 25.Lis, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 

Instalace vánoční výzdoby, která započala v uplynulých dnech v ulicích města, je předzvěstí, že Vánoce jsou za dveřmi. V těchto dnech také začínají první adventní akce, v nichž si zájemci mohou vyrobit adventní věnce, svíčky nebo nejrůznější dárky, zazpívat si koledy či upéct perníčky.

Příchod nejkrásnějších svátků v roce přitom připomněla již včera Masarykova veřejná knihovna akcí s názvem Valašské vánoce, na které si lidé mohli připomenout tradiční valašské zvyky a obyčeje v období Vánoc. Podobné akce, koncerty však budou probíhat po celý advent.

Například již v pátek 27. listopadu od 15 do 20 hodin se v keramické a rukodělné dílně Koordinačního a informačního centra na Jiráskově ulici budou vyrábět adventní věnce i svícny.

O dva dny později, tedy v neděli 29. listopadu, se v mramorovém sále vsetínského zámku uskuteční jedinečný adventní koncert klavírní improvizace Jiřího Pazoura. Ten začíná v 16 hodin.

Na úterý 1. prosince od 15 hodin je ve středisku volného času Alcedo připraveno tradiční pečení perníčků a od 15 hodin zde proběhne vernisáž výstavy děl zaslaných do výtvarné soutěže Valašské vánoce.

Na čtvrtek 3. prosince je nachystán vánoční koncert Hudby Hradní stráže a Policie ČR, který se uskuteční od 19.30 hodin v Domě kultury Vsetín.

V pátek 4. prosince proběhne tradiční Mikulášský den v centru města, který vyvrcholí rozsvícením vánočních stromů a zpíváním koled, tentokrát s Martinem Filákem a Bolkem Wjackovským. Ve stejný den, od 15:30 a 17 hodin, je připraveno také Mikulášské odpoledne v mateřském centru Sluníčko.

Sobota 5. prosince bude patřit adventnímu koncertu pěveckého sboru Sonet. Na koncertu, který začíná v 16 hodin v kostele Dolního sboru ČCE, zazní Vianočná omša F dur Georgiuse Zrunka a Missa Brevis od Jiřího Pavlici, frontmana kapely Hradišťan.

O den později, tedy 6. prosince, se uskuteční Mikulášské plavání v Městských lázních Vsetín. Je určeno pro rodiče s dětmi od jednoho roku a ty se mohou těšit na spoustu vodních soutěží včetně jízdy na tobogánu na čas. Akce začíná v 15 a končí v18 hodin.

Ve čtvrtek 10. prosince můžete navštívit Masarykovu veřejnou knihovnu, konkrétně její K klub, kde se od 16 hodin uskuteční Vánoční čtení a tvoření, a to s podbarvením vánoční hudby.

Neděle 13. prosince bude patřit hned třem velkým akcím. Ve Středisku volného času Alcedo se od 15 do 18 hodin uskuteční Vánoční tvořivá dílna, ve které si budete moci vyrobit vánoční dekorace a dárky, a ve vsetínském zámku proběhne již tradiční Zámecké odpolední adventní kouzlení, na němž nebudou chybět ukázky tradičních řemesel a možnost vyrobit si vlastní vánoční ozdoby i dárky. Od 15 hodin se uskuteční také adventní koncert Brněnského orchestru lidových nástrojů (BROLNu), a to v kostele Dolního sboru ČCE. Zazní na něm Missa pastoralis in C boemica.

Od 14. do 17. prosince se v Domě kultury uskuteční tradiční předvánoční trhy a od 15. do 20. prosince budete moci navštívit na Dolním náměstí vánoční městečko s betlémem a vánočním trhem, v rámci něhož bude každý den, vždy od 15 hodin probíhat zajímavý kulturní program. Během něj vystoupí například Tomáš Kočko se svým orchestrem, cimbálová muzika Vsacan, Lucie Redlová s kapelou Garde či Šimon band.

V pátek 18. prosince se děti i dospělí mohou těšit na tradiční živý betlém s výjevy o narození Ježíše Krista, jehož součástí bude rozdávání betlémského světla. Akce začíná v 16.30 na Dolním náměstí. Od 19 hodin je pak v malém sále Domu kultury připraven vánoční koncert kapely Jablkoň.

Naladit se vánočně budete moci i na zlatou neděli 20. prosince. V kostele Dolního sboru ČCE proběhne již tradiční adventní koncert sborů Masarykova gymnázia Vsetín. Ty na něm pod vedením Heleny Kaločové zazpívají koledy v úpravě Zuzany Vlčinské.

Vyvrcholením letošních svátků budou oslavy Silvestra, a to ve čtvrtek 31. prosince. Ty proběhnou v podobném duchu jako v uplynulých letech. Nebude tedy chybět ani Silvestr pro děti s dětským ohňostrojem a pohádkou, ani Silvestr pro dospělé s živou hudbou, diskotékou a ohňostrojem. Dětský Silvestr začíná před budovou městského úřadu v 16 a Silvestr pro dospělé ve 22 hodin.

 
Eva Stejskalová
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA