Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Valašské Klobouky měly údajně porušit vládní opatření

date_range 05.Bře, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Občanům není snadné se zavděčit. Čerstvou zkušenost s tím má Městský úřad Valašské Klobouky, na který podal stěžovatel oznámení o porušování vládních opatření v úseku úředních hodin. Podle jeho hlediska úřad v lednu překračoval dovolený rozsah úřední doby, který v té době činil pět hodin dvakrát týdně, a nedodržoval ani jiná protiepidemická opatření. Podnět prošetřila Policie ČR a žádné pochybení ani porušení vládních nařízení nezjistila.

 

„Městský úřad Valašské Klobouky při své službě veřejnosti postupoval přesně podle vládních nařízení, kdy stanovil úřední dobu na pondělí a středu v rozsahu pěti hodin. V ostatních dnech bylo možné přijímat klienty výhradně na základě předchozí objednávky, k čemuž jsme využívali telefonickou či písemnou cestu a také online rezervační systém. Tento postup byl plně legitimní,“ uvedl tajemník Karel Švach. Režimová opatření při provozu městského úřadu jsou ošetřena vnitřním pokynem, kterým se musí zaměstnanci řídit.

 

„Doba je velmi náročná a tlak se promítá i do reakcí veřejnosti. Někteří občané si stěžují, že úřad omezil úřední dobu příliš, jiným se zdá pravý opak. Naším krédem vždy bylo vyhovět občanům k jejich maximální spokojenosti, za což jsme několikrát získali ocenění Přívětivý úřad. Bohužel současná doba a její omezení kladou přívětivosti a vstřícnosti nové překážky. Chtěla bych proto poděkovat všem kolegům, kteří si zodpovědně plní své povinnosti a jsou ochotní vyhovět klientům při jejich vyřizování, třeba na základě objednávky po úřední době,“ vyjádřila Eliška Olšáková, starostka.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA