Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Město vyčlení na pomoc po povodních 100 tis.

date_range 29.Čvn, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Město Valašské Klobouky je připraveno zaslat do oblastí zasažených červnovými ničivými povodněmi finanční pomoc ve výši 100 tisíc korun. Zastupitelstvo města tento krok projednalo a schválilo na svém středečním zasedání. Částka pomůže při odstraňování následků povodňové vlny v jihočeské obci Putim, která leží na pravém břehu řeky Blanice, těsně před jejím soutokem s Otavou.

„Osud obcí těžce zkoušených letošními povodněmi nás vedl k tomu, že jsme začali uvažovat o způsobu, jak jim přispět k obnově a postupnému návratu do běžného života. Jako příjemce jsme se snažili zvolit některou z nejpostiženějších obcí v jižních Čechách a vybrali jsme obec Putim, v níž byla zasažena podstatná část území," uvedl starosta města Valašské Klobouky Dalibor Maniš. Hladina vody tam vystoupala na 425 centimetrů, což bylo ještě o 123 centimetrů výše než při povodni v roce 2009.

Kulminace povodňové vlny v Putimi (foto obec Putim)

Stotisícová finanční pomoc ale není prvním projevem solidarity, který do Putimi z Valašských Klobouk putuje. Ředitelé organizací zřizovaných městem se už před více než dvěma týdny dohodli na tom, že do této postižené obce společně vypraví zásilku materiální pomoci. Ta obsahovala nejen čistící a desinfekční prostředky, ale také nářadí, kbelíky, rukavice a další pomůcky v celkové hodnotě 50 tisíc korun. Dopravu věcí přímo na místo nabídl a sponzorsky zajistil Josef Liška a společnost Eurofire.

K pomoci města se připojili také dárci z řad občanů, a tak bude do Putimi odeslán i dar 1 tisíc korun od manželů Františka a Zdeňky Manišových z Valašských Klobouk.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA