Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Meteorologové varovali před sněhovou nadílkou

date_range 12.Dub, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto: archiv redakce

Aprílové počasí pokračuje. Po teplém víkendu k nám opět pronikne studený vzduch. Projeví se deštěm, který bude od středních poloh přecházet ve sněžení a také výrazným ochlazením. Až do pátku bude studené počasí pokračovat, sněhové srážky se mohou vyskytnout i v nížinách. Pozvolné oteplování začne až o víkendu.

 

V polohách nad 400 m n. m. má od úterý 13. do středy 14. dubna ve Zlínském kraji napadnout 5 až 15 cm sněhu, v Beskydech to může být ještě víc a to 15 až 25 cm. Trvalé sněžení bude v Jeseníkách a Beskydech pokračovat ve čtvrtek i v pátek. Přechodně se bude tvořit sněhová pokrývka i v nižších polohách.

 

Očekávají se komplikace při chůzi, v dopravě, zásobování apod. V případě mokrého sněhu dochází ke škodám na stromech a lesním porostu, drátech elektrických vedení a k výpadkům v energetice. Při cestování se doporučuje nezapomenout na zimní výbavu, dobré je mít zimní pneumatiky s dostatečnou výškou vzorku.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA