Mezinárodní turnaj stolních tenistů se vydařil

date_range 05.Zář, 2013 featured_play_list Aktuality

V sobotu 31. srpna 2013 se ve sportovní hale ve Slavičíně hrál již 42. ročník turnaje ve stolním tenisu, hrálo se celkem na dvanácti stolech. Celkem bylo odehráno ve čtyřech soutěžích 332 utkání. Překvapila zejména účast 46 hráčů ze Slovenska.

V hlavní soutěži jednotlivců splnil roli favorita nejvýše nasazený, teprve šestnáctiletý Alexander Valúch, slovenská dorostenecká jednička, který procházel celou soutěží naprosto suverénně a zaslouženě vyhrál. Ve finále porazil dalšího slovenského hráče Pavla Valka z Martina. O třetí místo se podělili Jan Holáň z Ostravy a Alexander Dragaš ze slovenských Bystričan.

Mezinárodní turnaj ve stolním tenisu (foto Jaroslav Kučera)

Z hráčů našeho regionu postoupili mezi nejlepší šestnáctku Koldas a Čajka z KST Zlín, Babica z Orla Zlín a domácí hráč Víťa Račák. Daleko vyrovnanější byla soutěž dvoučlenných družstev, zase skončila výhrou nasazené jedničky otce a syna Valúchových, reprezentantů Kysuckého Nového Mesta. Druhé místo obsadila dvojice Sagačík Štefan ze Vsetína a Pavel Valko z Martina. Ve vyrovnaném finále musela rozhodnout čtyřhra, kde se projevila větší sehranost Valúchů. Třetí místo obsadila dvojice Libor Slováček ze Vsetína a Jaroslav Došek z Rožnova a slovenský pár Dragaš se spoluhráčem Jánem Papákem z Prievidze.

V soutěži hráčů nad 40 let soutěžilo celkem 33 závodníků a ze zasloužené výhry se radoval Alexander Dragaš, který ve finále porazil staršího Valúcha 3-1 na sety. O třetí místo se podělili Došek z Rožnova a Petr Solanský z Ostravy.

V soutěži hráčů hrajících nejvýše divizní soutěž /na Slovensku třetí ligu/ se prosadili hráči našeho regionu. Zaslouženě vyhrál Filip Čajka z KST Zlín, který ve finále porazil ve velice vyrovnaném utkání Michala Fišera z Moravské Slavie Brno 3 – 1 na sety. Třetí místo vybojoval Juraj Kalmán z TZO Bytča a Otmar Mergenthál z KST Přerov.

Turnaj sponzorsky podpořilo město Slavičín, Zlínský kraj a několik menších sponzorů. Pro dobrou organizaci byl turnaj velmi dobrou propagací našeho regionu, města Slavičín a především pořadatele Sportovních klubů Slavičín.