Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Mezinárodní Valašské kumštování začíná

date_range 25.Čvn, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Od středy 25. června do neděle 29. června 2014 bude na dolním náměstí ve Valašských Kloboukách probíhat již tradiční Valašské kumštování.

Letošní 15. ročník je opět bohatý svým programem. Od středy se do Valašských Klobouk sjedou řezbáři, sochaři, malíři, keramici a další výtvarníci a budou na dolním náměstí tvořit svá díla, která si návštěvníci Valašského kumštování mohou prohlédnou po celou dobu konání akce. Přijedou i výtvarníci ze Slovenska.

Ve čtvrtek 26. června se uskuteční slavnostní vernisáž mezinárodní výstavy českého výtvarníka a polské výtvarnice. Své malby představí v Městském muzeu valašskokloboucký výtvarník Zdeněk Mikeska a polská výtvarnice Joanna Samborska. Výtvarná skupina STO Z ledu ven z Děčína, která letos slaví 20. let od založení, představí svou spolkovou výstavu v nové galerii Vincúch, která se nachází v zadním traktu Městského muzea Valašské Klobouky.

Jako i v předchozích ročnících, tak i letos je vyhlášena soutěž Sochy do města. Díla řezbářů budou návštěvníci hodnotit svými hlasy a socha s nejvyšším počtem hlasů bude následně zakoupena a umístěna na náměstí ve Valašských Kloboukách. Slavnostní vyhlášení vítěze soutěže proběhne v sobotu v 18:30 hodin na hlavním pódiu. Vítězná socha se tak přiřadí k předchozím čtyřem sochám, které zdobí již nyní náměstí ve Valašských Kloboukách. Letos budou řezbáři tvořit sochy na téma Valašská písnička.

Minulý ročník Valašského kumštování (foto Brigita Olivová)

Neméně atraktivní je i doprovodný hudební program, který bude práci kumštujících umělců doprovázet v pátek a v sobotu. V pátek začíná hudební produkce od 15 hodin. Sobotní hudební program začíná již od 14 hodin. Jako hlavní hvězda letošního Valašského kumštování se představí známý český multiinstrumentalista, skladatel a textař Jan Spálený s kapelou ASPM. Na závěr hudebního programu v sobotu vystoupí kytarista Jim Petit z Francie.

Program Kumštování se bude odehrávat i ve Valašskoklobouckém podnikatelském centru v Zákostelí. V pátek dopoledne zde proběhne dětský den k zakončení školního roku. Vystoupí děti z mateřské školky, které předvedou country tance, dětská divadélka, budou hry a soutěže pro děti. V sobotu od 14.30 hodin vystoupí instrumentálně-vokální trio z Vlachovic Strings of Rain. V neděli od 11 hodin vás potěší svým vystoupením skupina Sombreros ZUŠ Valašské Klobouky. V sále VPC si můžete prohlédnout výstavu fotografií, které nafotily studentky Gymnázia Valašské Klobouky.

V pátek 27. 6. 2014 a v sobotu 28. 8. 2014 proběhne lidový jarmárek od 9 hodin do 20 hodin. Prodejci budou prezentovat a prodávat své prvovýrobky lidového charakteru.

V pátek 27. 6. 2014 proběhnou v rámci Valašského kumštování tradiční Klobucké hospodářské trhy.

V pátek 27. 6. 2014 a v sobotu 28. 8. 2014 od 16 hodin bude probíhat výtvarná dílna pro děti a dospělé.

Během všech čtyř dnů se budou prodávat krajové a valašské speciality.

Valašské kumštování je multikulturní akce, která spojuje velké množství umělců, výtvarníků a hudebníků. Spojuje tradiční folklór s moderním hudebním projevem.

Valašské kumštovní je příjemné setkáni lidí jižního Valašska s uměním.

Srdečně zvou pořadatelé.

 Program Valašského kumštování 

Jiří Ročák

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA