Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Mikulášská družina přiveze vánoční atmosféru

date_range 22.Lis, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Mikulášská družina projížděla Vsetínem i minulý rok. Foto: Lenka Novotná (ALCEDO)

Stejně jako v loňském roce, i letos se v rámci Mikulášského dne, jenž je naplánován na čtvrtek 2. prosince, mohou Vsetíňané těšit na Mikuláše, anděla a čerta, kteří budou po celý den projíždět ulicemi města v kočáře taženém koňmi. Připraven je také Mikulášský jarmark doplněný o stanoviště s úkoly pro děti.

 

Začátek adventu s sebou přináší i první známky vánoční atmosféry. Tradiční akcí připomínající příchod svátků je na Vsetíně Mikulášský jarmark. Ten se letos uskuteční od 9 do 17 hodin na Svárově, kde budou umístěny prodejní stánky a k dobré náladě bude vyhrávat muzika Čertovka ze Střelné. Středisko volného času Alcedo, které je s Domem kultury Vsetín a radnicí spolupořadatelem akce, připravilo v rámci jarmarku i zábavná samoobslužná stanoviště, kde budou moci děti po celý den plnit nejrůznější úkoly.

 

„Už hodinu před začátkem jarmarku vyrazí do ulic koňský povoz s mikulášskou družinou, která dopoledne postupně objede celé město a bude především u mateřských škol a domovů pro seniory šířit dobrou náladu. Odpoledne od 15 do 17 hodin pak mikulášská družina vánočně naladí centrum města,“ informoval starosta Jiří Růžička s tím, že při podvečerním průjezdu přes Dolní náměstí Mikuláš rozsvítí i vánoční strom včetně výzdoby v ulicích města. „Z důvodu opět se zhoršující pandemické situace totiž letos nebudeme moci rozsvítit vánoční strom za zvuku zvonečků společně, jako tomu bylo v minulých letech,“ vysvětlil starosta.

 

Mikulášská družina projížděla Vsetínem i minulý rok. Foto: Lenka Novotná (ALCEDO), další fotografie ZDE

 

Ve dnech kolem Mikuláše také budou na prostranství před radnicí přicházet děti z mateřských školek, aby si zde nazdobily svůj „školkový“ vánoční stromeček. „Vzhledem k nutnosti dodržovat protiepidemická opatření budou jednotlivé třídy dětí přicházet postupně dle daného časového harmonogramu,“ doplnil místostarosta Pavel Bartoň.

 

Vánoční atmosféru mohou pomoci šířit i ostatní občané města tím, že si vyzdobí okna svých obydlí, mohou také pozdravit projíždějící mikulášskou družinu zvoněním na zvonečky. Dobrou náladu je možné šířit i na sociálních sítích tím, že se vyfotografují u některého z vánočních stromů a zveřejní foto na facebooku nebo instagramu pod hashtagem #vanocnistromvsetin.

 

Dopolední trasa mikulášské družiny (8 – 12 hodin): 8.00 ulice Družstevní u podchodu, 8.10 MŠ Benátky, 8.20 ZŠ Integra, 8.30 železniční přejezd na Štěpánské ulici, 8.35 kruhový objezd u SBD, 8.40 MŠ Trávníky, 8.45 ulice Josefa Sousedíka, 8.47 ulice Družby, 8.50 ZŠ Trávníky, 8.55 ulice Jiráskova, 8.57 městské lázně, 9.00 Dolní náměstí, 9.02 Česká spořitelna, 9.05 Masarykovo gymnázium, 9.25 hotel Vsacan, 9.30 Smetanova obchodní galerie, 9.35 poliklinika, 9.40 křižovatka U Růžičků, 9.45 Stará cesta, 9.55 MŠ Luh, 10.05 ZŠ Luh, 10.15 Stará cesta, 10.20 ulice Jasenická, 10.25 parkoviště u Kauflandu, 10.27 kruhový objezd na ulici Generála Klapálka na Ohradě, 10.30 ZŠ, MŠ a PŠ Turkmenská, 10.35 ulice U Bečvy, 10.45 ulice Ruská, 10.55 Sport Bar Na Nové Ohrada, 11.00 MŠ Ohrada, 11.10 ulice Luční, 11.25 DS Harmonie, 11.30 ZŠ Ohrada, 11.45 náměstí Svobody.

 

Odpolední trasa mikulášské družiny (15 – 17 hodin): náměstí svobody, Dolní náměstí, kruhový objezd na ulici Štěpánská, kruhový objezd u SBD, ulice Nádražní, poliklinika, ulice Smetanova ulice, ulice Žerotínova.

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA