Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Mikulášská výstava končí tuto neděli

date_range 27.Lis, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Už jen do poslední listopadové neděle (tj. 29. listopadu 2015) je v prostorách betlému k vidění výstava mikulášských masek z Hornolidečska a Púchovské doliny. Kdo by se chtěl přijít podívat na několik desítek let staré "mikuláše" má poslední příležitost.

Výstava skončí s nedělní šestnáctou hodinou. Jen o pár dnů později v obcích na Hornolidečsku vypukne to pravé mikulášské „řádění", kdy se na obchůzku vydá svatý Mikuláš s početnou družinou.

Školáci ze základní školy v Horní Lidči během výstavy         foto: Ludmila Brousilová

Několik desítek let staré masky do expozice zapůjčili „mikuláši" z Valašské Senice, Francovy Lhoty, Lidečka, Střelné, Horní Lidče, Valašské Polanky, Lysé pod Makytou a Dohňan. Mezi nejstarší dochované masky patří čerti z Valašské Polanky a Horní Lidče.

Výstava mikulášských masek je umístěna v prostorách betlému v Horní Lidči. Navštívit ji můžete do konce týdne v časech od deseti do dvanácti hodin dopoledne, a od třinácti do šestnácti hodin odpoledne.

Ludmila Brousilová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA