Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Mikulášský den zpestří čerti z Hornolidečska

date_range 30.Lis, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Dostaveníčko Mikulášů a čertů v tradičních maskách se uskuteční již tento pátek 2. prosince v centru města Vsetína, kde bude probíhat Mikulášský den, jehož organizátorem je Dům kultury Vsetín ve spolupráci s Alcedem – střediskem volného času a Městem Vsetín. Přijďte si užít Mikulášský trh, bohatý dopolední i odpolední program pro děti, který zakončí zvonečkový průvod a rozsvěcení obou vánočních stromů.

Dopolední mikulášský rej začne před Domem kultury na Svárově v 9.00 hodin. Vsetínské mateřinky budou zdobit vánoční stromečky, užívat si mikulášské zábavy a soutěžního zápolení. Prostřednictvím Andělské pošty budou děti posílat svá přání Ježíškovi. Odvážnější mohou vyzkoušet Čertovské váhy. Nejmenší návštěvníci se mohou také nově těšit na výtvarný či básnický koutek a ochutnávku cukroví. Po celý den bude k poslechu i zábavě vyhrávat stylová kapela Čertovka ze Střelné.

Mikulášský den ve Vsetíně                   foto: DK Vsetín

„V průběhu odpolední části Mikulášského dne k nám zavítají čertovské družiny. Návštěvníci se tak mohou těšit na obchůzky tradičních družin z Hornolidečska, konkrétně z obcí Valašská Polanka, Lidečko a Střelná, které svou účast na odpoledním programu od 16. do 17. hodiny přislíbily," uvedla Petra Dvořáková z Domu kultury.

Mikulášský den u Domu kultury vyvrcholí v 16.30 hodin, kdy společným cinkáním zvonečků všech přítomných dětí se rozsvítí nově umístěný vánoční strom na náměstí Svobody. Andělským průvodem se mikulášské družiny společně s malými i velkými návštěvníky přesunou na Dolní náměstí, kde bude připraven hudební program Alceda v podání sborečku Skřivánek a kapely Valašská žízeň, po němž bude okolo 17 hodiny následovat rozsvěcení hlavního vánočního stromu.

Nenechte si ujít mikulášskou nadílku zábavy a obchůzky mikulášských družin v tradičních kostýmech. K vidění budou bavlnkoví čerti, čertovské masky z ovčí kůže s pravými rohy, zvonci a ježovinou, maska slaměnky, laufra, košuta, koníka, smrtky a samozřejmě také Mikuláše, oděného v modrém ornátu. A děti nezapomeňte: zvonečky s sebou!

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA