Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Milion na podporu chovu včel v regionu

date_range 29.Lis, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Pomoci jak začínajícím, tak stávajícím včelařům, a tím podpořit chov včel v regionu je cílem programu Podpora včelařství ve Zlínském kraji, který projednala krajská rada. V příštím roce z něj může být podpořeno až 100 včelařů ze Zlínského kraje celkovou částkou 1 milion korun. Rámec programu bude ještě v prosinci schvalovat krajské zastupitelstvo.

Začínající včelaři                     foto: archiv ZO ČSV Val. Klobouky

Prostřednictvím dotací na nákup včelařského vybavení Zlínský kraj včelařům pomáhá již od roku 2006. „Tato podpora má pozitivní vliv nejen na obměnu a navýšení počtu úlů a včelstev v kraji, ale také na obnovu včelího díla a tím snížení výskytu moru včelího plodu," uvedla radní Zlínského kraje Margita Balaštíková, zodpovědná za oblast životního prostředí a zemědělství.

Dotace jsou určeny jak na pořízení základního (povinného) vybavení, tedy 3 až 6 ks nástavkových úlů s varroa dnem a rámkových přířezů nebo rámků, tak na zakoupení doporučeného vybavení – včelařského kuřáku, rojáčku, rozpěráku nebo včelařského drátku.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA