Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Mladí spisovatelé budou číst ze svých děl

date_range 27.Kvě, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Autorské čtení mladých talentovaných spisovatelů pořádá ve středu 2. června Městská knihovna Valašské Klobouky, a to od 15 hodin. Žáci prvního i druhého stupně základní školy budou předčítat ze svých poetických a prozaických děl, která byla zařazena do Almanachu 2010. Ten je již tradičně výběrem nejlepších školních slohových prací a letos je obzvláště laděn na strašidelnou notu. Tu při samotném čtení ještě více podtrhne výstavka skřítků, strašidel, hastrošů a různých tajuplných pohádkových bytostí, které děti k této příležitosti vyrobily.

„Letošní autorské čtení je již třetím ročníkem prezentace vynikajících literárních počinů, které publiku představí samotní tvůrci. Jsme moc rádi, že ve Valašských Kloboukách vzniká takováto tradice a věříme, že to může být startovní prostor pro nejednoho úspěšného spisovatele či žurnalistu," vyjádřil podporu žákovskému snažení Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska.

 

foto archiv ZŠ

 
V almanachu se objevuje řada prací, se kterými žáci zvítězili v různých soutěžích, a proto tato díla na veřejném čtení rozhodně nemohou chybět. „Zazní například vítězné příběhy ze soutěže Pro valašskú řeč, zamyšlení nad ekologickými tématy ze soutěže ke Dni Země nebo básně, které byly oceněny v soutěži Hledání, jejíž 10. ročník letos pořádala Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně," napověděla o vysoké kvalitě příspěvků učitelka Pavla Holubová. „V závěru čtení se objeví slohové práce, které zaujaly nejen učitele, ale i spolužáky. Budou to básně na téma Naše město nebo humorná parodie na pohádku o Šípkové Růžence," poznamenala.

Žáci letos opět pojali přípravu na veřejné čtení precizně a kromě nacvičení hudebního doprovodu v podání školního pěveckého sboru připravili také výstavní přehlídku vlastnoručně vyrobených strašidýlek a skřítků. „Děti tak chtějí navázat na výstavu pohádkových loutek spisovatelky a malířky Vítězslavy Klimtové, která v knihovně právě probíhá, i na témata prací z almanachu. Ve výtvarné výchově i v družině proto s nadšením vyráběly loutky a maňásky strašidel, hejkalů, elfů a dalších bytostí, které budou na literárním odpoledni k vidění," přiblížila Pavla Holubová.

Se svými básněmi, úvahami, vyprávěními a dalšími slohovými útvary vystoupí více než dvě desítky žáků. „K poslechu jejich prezentace jsou zváni rodiče, prarodiče i kamarádi malých literátů, stejně jako může přijít široká veřejnost," pozvala na autorské čtení knihovnice Jana Dorňáková.

 
Lenka Zvonková
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA