Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Mladík usnul za volantem, byl zdrogovaný

date_range 20.Bře, 2013 featured_play_list Aktuality

 

V úterý 19. března dopoledne upozornil telefonicky strážníky městské policie náhodný svědek na „divného" řidiče, který sedí v nastartovaném autě na ulici Žerotínova v centru Vsetína a nelze se s ním domluvit. Jak policisté později zjistili, muž za volantem vozu Citroen byl pod vlivem pervitinu.

Strážníci vyjeli ihned na místo, zkontrolovali řidiči doklady a provedli u něj dechovou zkoušku na alkohol. „Už na první pohled bylo zřejmé, že je muž pod vlivem nějaké návykové látky, protože mluvil nesouvisle, říkal, že je hrozně unavený, a že s vozidlem při jízdě domů do Halenkova zastavil, zapnul výstražná světla a pak za volantem usnul," popsala příjezd hlídky policejní mluvčí Lenka Javorková.

Dechová zkouška byla negativní. Strážníci na místo přivolali státní policisty, kteří ho otestovali na drogy. Test na omamné látky byl pozitivní, konkrétně na pervitin. „Muže jsme zajistili, zadrželi mu řidičský průkaz a odvezli na policejní služebnu. Ještě předtím se pětadvacetiletý řidič podrobil odběru krve v nemocnici," dodala Javorková.

Policisté jeho přestupek v dopravě zadokumentovali a oznámí ho správnímu orgánu, který ho bude dále řešit. Mladému řidiči mohou úředníci uložit pokutu až do výše 20 000 korun a zákaz řízení až na jeden rok.

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA