Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Mladík z Lačnova nadýchal 2,65 promile

date_range 24.Kvě, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
U uplynulém víkendu kontrolovali policisté na Valašskokloboucku mladistvé. V noci z pátku na sobotu si vzali na mušku jeden z oblíbených klubů ve Vlachovicích. Během akce, při které jim asistovali také kolegové ze Slavičína, prošlo policejním sítem celkem šestnáct mladistvých. Nejvíc nadýchal patnáctiletý mladík z Lačnova, jemuž přístroj naměřil 2,65 promile.

„Šlo o cílenou kontrolu, jejichž podněty jsou množící se informace, že na diskotéce mládež nadměrně požívá alkohol. Kontrola jen tyto informace potvrdila," informoval šéf valašskoklobouckých policistů Pavel Káňa.

Všichni podnapilí uvedli, že alkohol konzumovali v prostorách diskotéky. Trestu se zřejmě nevyhnou ani provozovatelé či obsluha barů. Porušení zákona v souvislosti s podáváním alkoholu mladistvým bude řešit příslušný správní odbor. Pohovor čeká také na rodiče nezletilých.

 
Alkohol policisté při kontrolách zjistili také ve Valašských Kloboukách. Dvěma patnáctiletým dívkám tu policisté naměřili 0,21 a 1,05 promile. „Alkohol jim zřejmě obstarala jejich zletilá kamarádka, které byla za toto porušení zákona udělena pokuta v blokovém řízení," upřesnil Káňa.

Kontroly v souvislosti s požíváním alkoholu mladistvými se na Valašskokloboucku podle policistů již dostaly do podvědomí. Svědčí o tom kuriózní případ jednoho vynalézavého mladíka. „Ten ve svém občanském průkazu pozměnil datum narození, aby se mohl při kontrolách prokazovat jako zletilý. Je proto podezřelý z trestného činu padělání a pozměňování veřejné listiny," dodal Pavel Káňa.

V přísných a pravidelných kontrolách budou policisté pokračovat.

Další kontrolní akce proběhla o víkendu také na Vizovicku. „Provedli jsme kontrolu několika restaurací, zábav a diskotéky. Zjistili jsme celkem devět mladistvých osob pod vlivem alkoholu. Děti jsme předali rodičům," podotkla mluvčí zlínských policistů Jana Bartíková.

 
-red-
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA