Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Mladík zemřel na předávkování morfiem

date_range 29.Dub, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Policisté služby kriminální policie a vyšetřování zlínského krajského ředitelství vyšetřují otřesný a naprosto ojedinělý případ. Při nesoudných a absurdních hrátkách s léky přišel o život v Luhačovicích teprve osmnáctiletý chlapec. Policie ví naprosto přesně, jak k tomu došlo, protože mladí lidé se při tomto experimentu vzájemně nahrávali na mobil.

„Tragédie se stala před měsícem, přesněji 28. března 2014 ve večerních hodinách," informovala o případu mluvčí zlínských policistů Jana Macalíková. Dvojice mladých lidí se nechala zlákat nabídkou šestadvacetiletého muže ze Zlínska, který jim navrhnul, aby šli k němu domů, že tam má „nějaké náplasti, které je přivedou do rauše".

„Jak jsme později zjistili, šlo o léčebné transdermální náplasti s obsahem účinné léčebné látky nejméně 50 a 100 mg, které užívají při nesnesitelných bolestech lidé nemocní například rakovinou nebo AIDS," uvedla mluvčí. V těchto případech se aplikuje jedna náplast a její účinek má být až třídenní.

ilustrační foto ZZS Zlín

Přestože si tito mladí lidé předem přečetli návod k použití a věděli o kontraindikacích, nalepili si na svá těla minimálně tři náplasti. Zcela nepochopitelně pak navíc užívali i další léky, které se také používají k tišení bolesti, rovněž se dají koupit pouze na lékařský předpis a měli by se používat pouze pod lékařským dohledem. V naprostém rozporu s návodem k používání medikamentů ještě současně popíjeli tvrdý alkohol.

„Osmnáctiletému muži se o něco málo později udělalo nevolno a upadnul do bezvědomí. Stejně stará dívka zavolala taxi a bezvládného mladíka odvezla domů, kde ho předala rodičům s tím, že se jejich syn opil. Mladík vlivem kombinace medikamentů a alkoholu do druhého dne zemřel," sdělila Macalíková.

Podle lékařů muž zemřel udušením zvratky, kterých se zcela oslabené tělo nebylo schopno zbavit. Smrtelná ale byla i samotná dávka kombinace léků a morfia, které muž vypil. Oběma dalším účastníkům bylo několik dnů nevolno.

Kriminalisté na základě sesbíraných a vyhodnocených informací obvinili z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy šestadvacetiletého muže, který uvedené léky mladším kamarádům v rozporu se zákonem poskytl. Soud na něj okamžitě uvalil vazbu. Pachatel může být odsouzen až k osmnáctiletému trestu odnětí svobody.

„S podobným případem jsme se ve Zlínském kraji setkali poprvé. Chování trojice mladých lidí a neodčinitelný následek šokoval i naše zkušené kriminalisty. Věříme, že tragický konec mladého muže bude dostatečným varováním a poučením pro všechny, kdo by chtěli experimentovat s psychotropními látkami a podobné „rauše" prožít," varuje Jana Macalíková. „Tímto případem hodláme varovat i ostatní děti a mládež při svých pravidelných preventivních akcích." -red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA