Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Modernizace Základní školy Valašské Klobouky vyjde na bezmála 30 milionů korun

date_range 24.Čvc, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Na základní škole se pilně činí stavbaři

Na valašskokloboucké škole panuje čilý stavební ruch. Díky dřívějšímu ukončení školního roku se mohly naplno rozjet bourací práce a příprava prostor na stavební úpravy. Ty se promítnou do bezbariérovosti školy a také do kvality zázemí a vybavení odborných pracoven, laboratoří, dílen i kabinetů pro pedagogy. Modernizace školy vyjde na bezmála 30 milionů korun, z čehož 26,6 milionu pokryje dotace Integrovaného regionálního operačního programu.

 

„Během prvního týdne se ve škole podařila demontáž starého vybavení. Samotná rekonstrukce pak odstartovala přípravou šachty pro výtah v objektu s vyučovacími třídami. Pracuje se také v dílnách, kde začala instalace nových elektrických rozvodů a dalších inženýrských sítí, která bude pokračovat v ostatních prostorách školy. V další fázi pak přijdou na řadu podlahy a vybavení moderními vyučovacími pomůckami a nábytkem,“ popsal místostarosta Karel Ptáček.

 

Probíhá také příprava na úpravy sociálního zázemí u školních dílen, kde vznikne toaleta uzpůsobená pro potřeby hendikepovaných. „Souběžně budeme řešit diagnostiku ležaté kanalizace, která je v této části školy v havarijním stavu. Na základě jejího výsledku se rozhodneme, zda bude zapotřebí opravit kanalizaci ještě v rámci této investice, nebo jestli ji zařadíme do realizace další etapy,“ popsal Radek Bařinka, vedoucí odboru investic a strategického rozvoje klobouckého městského úřadu.

Příprava sítí v učebnách ZŠ, foto ze začátku prací

Náročná modernizace je rozčleněna na šest dílčích částí. Největší položkou jsou stavební práce, které vyjdou na 10,6 milionu korun. Kompletní propojení všech prostor školy novou počítačovou sítí, pořízení profesionálního serveru, interaktivních tabulí, tabletů, počítačů a dalších prvků bude v hodnotě 6,8 milion korun. Za 6,23 milionu bude do odborných učeben i kabinetů dodán nábytek. Pořízeny budou také moderní pomůcky za 2,7 milionu a další vybavení učeben, laboratoří a dílen za 2,2 milionu. Modernizace slaboproudých systémů si pak vyžádá 1,2 milionu korun.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA