Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Modernizovaná Kohútka trhala rekordy

date_range 02.Dub, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 
Stoprocentní nárůst lyžařů zaznamenalo během uplynulé sezony Ski centrum Kohútka, které bylo v uplynulých měsících modernizováno za pomocí pětapadesátimilionové dotace z Regionálního operačního programu. Projekt, díky němuž na Vsetínsku vzniklo jedno z nejmodernějších lyžařských středisek v republice, byl dnes za účasti desítek hostů slavnostně ukončen.

Moderní čtyřsedačková lanovka o délce 730 metrů, akumulační nádrže na vodu o celkovém objemu 15 tisíc kubických metrů, kvalitní zasněžovací technika, nové stroje na úpravu extrémních tratí, moderní odbavovací systém, desítka nových pracovních míst. K tomu šest a půl kilometrů lyžařských tratí všech náročností, z nichž nejdelší měří 1030 metrů a je homologovaná mezinárodním lyžařským svazem – to jsou důvody, které během uplynulé sezony přilákaly do tohoto lyžařského střediska pětapadesát tisíc lyžařů z České republiky a Slovenska. „Oproti předcházejícím letům je to dvojnásobek. A to i přesto, že jsme první lyžaře ve zmodernizovaném středisku přivítali až 6. ledna, po dokončení kolaudace a udělení povolení ke zkušebnímu provozu," informoval na dnešní tiskové konferenci k ukončení projektu Miroslav Maczko, předseda představenstva společnosti Ski centrum Kohútka, a.s.

 

foto archiv střediska

 
Přiblížení střediska standardům okolních zemí však nebylo zadarmo. „Celá investice si vyžádala 141 milionů korun, přičemž rozdíl mezi dotací a celkovými náklady uhradili akcionáři společnosti. Pokud ale budou i další sezony takové, jako byla ta letošní, investice by se nám mohla za současného rozvoje dalších aktivit vrátit za přibližně osm až devět let," naznačil Miroslav Crkoň, jeden z akcionářů.

Podle představitelů společnosti se tak Ski centrum Kohútka stalo obrovským potenciálem pro rozvoj cestovního ruchu a zlepšení podnikatelského prostředí celého regionu. „Synergické efekty projektu začínají pomalu, ale jistě pracovat. V okolí se otevírají nebo rekonstruují nové ubytovací kapacity, nárůst turistického ruchu potvrzují také restaurační a ubytovací zařízení, provozovatelé blízkých obchodů nebo půjčoven a servisů lyžařského vybavení," uvedl Maczko. Jeho slova potvrzuje také Jindřich Ondruš, náměstek hejtmana zodpovědný za cestovní ruch a kulturu. „Území Hornovsacka patří mezi oblasti, které jsou Zlínským krajem prioritně podporovány právě pro svůj potenciál. Projekty, které zde vznikají, nejsou nahodilé, ale promyšlené a dlouhodobě prodiskutované ve spolupráci s podnikateli a neziskovými organizacemi," řekl Jindřich Ondruš.

Společnost Ski centru Kohútka proto neusíná na vavřínech a už teď promýšlí další projekt. „Do budoucna chceme pracovat především na tom, abychom dokázali technickým sněhem zabezpečit co nejvíce zdejších tratí," naznačil další plány Maczko.

Odvážným investorům přišli hodně úspěchů v realizaci jejich dalších plánů nejen starostové okolích obcí, ale také regionální poslanci a senátoři. „Byl jsem ministr, jehož úřad měl za úkol rozpohybovat evropské dotace. V rámci Regionálního operačního programu byla vybudována řada středisek, která nemají pořádný svah ani mnoho sněhu, z tohoto pohledu proto nemají takový přínos. Věřím proto, že Kohútka bude při hodnocení tohoto dotačního programu patřit mezi ty nejlepší," řekl například senátor Jiří Čunek.

Eva Stejskalová

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA