Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Mrzne. pozor na náledí i padající rampouchy

date_range 27.Led, 2012 featured_play_list Aktuality
 
 
Město Valašské Klobouky apeluje na všechny občany, aby byli opatrní při chůzi po chodnících a místních komunikacích. Přestože Valašskokloboucké služby zajišťují jejich úklid od sněhu a posyp kamenitou drtí a solí, mohou se dočasně vyskytnout zledovatělá místa, kde byl posypový materiál například průjezdem vozidel mechanicky odstraněn. Bezpečí občanů je prioritou města, a proto denně probíhá kontrola a údržba chodníků i komunikací, z kapacitních důvodů ovšem není možné ošetřit veškeré komunikace v jeden okamžik. Podněty k zimní údržbě budou nově přijímat i vyhrazené telefonní linky.

„V důsledku proměnlivého počasí posledních dní se na některých chodnících a místních komunikacích začalo tvořit náledí, a proto prosíme občany o obezřetnost při pohybu po městě. Valašskokloboucké služby zahajují posyp již při předpokladu možné tvorby náledí, ale protože je rozsah městských komunikací veliký, není proveditelné, aby byla všechna místa ošetřena ihned," obrátil se na občany místostarosta Martin Janík.

 

Při chůzi po chodnících je důležitá opatrnost   foto MěÚ Valašské Klobouky

 
Další nebezpečí úrazu může hrozit při pádu sněhu, kusů ledu a rampouchů ze střech. I takové situace by měli chodci předpokládat a dbát zvýšené opatrnosti. Je prospěšné, pokud majitelé domů, kteří zjistí riziko padajících ledových úlomků ze svých střech, v zájmu ochrany zdraví kolemjdoucích tato místa označí.

Pro zkvalitnění zimní údržby určily Valašskokloboucké služby telefonní linky, na nichž budou přijímat podněty k úklidu veřejných chodníků a místních komunikací. „V případě, že občané zjistí na obecní komunikaci ve svém okolí problém s náledím či sněhem spadlým ze střechy, mohou nás upozornit na telefonních číslech 777 565 191, 777 565 192 nebo 777 565 195. Budeme usilovat o co nejrychlejší odklizení," ujistil ředitel Valašskoklobouckých služeb Roman Petrůj.

 
Lenka Zvonková
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA