Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Musica Minore měla velký úspěch v Mexiku

date_range 29.Lis, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
Již dva roky fungující komorní soubor Musica Minore výborně prezentuje Slavičín a Valašské Klobouky ve světě. Sedmičlenná skupina mladých umělců, jež se setkala na studiích v brněnské Janáčkově akademii múzických umění, před měsícem ukončila své mexické turné. Tři týdny vystupovala Radana Beláková, Ivana Frajtová, Jana Frajtová, Ivana Kovalčíková, Michaela Kovalčíková, Martin Petrík a Jiří Víšek, ve vyprodaných koncertních sálech ve městech jako je Guadalajara, Monterrey, Veracruz,… Publikum nadšené z programu turného „Gala de opera Italiana" nechtělo vůbec přistupovat na konce koncertů.
 

Musica Minore    foto Lubomír Floreš

 

„Naším specifikem je střídání různých sestav hudebních nástrojů v jednom koncertním programu. To nám umožňuje sestavit kreativní repertoár, který je inspirující pro nás a pestrý pro posluchače," vysvětlila podstatu úspěchu manažerka Musica Minore Aneta Tománková.

Jedním z úspěchů je doopravdy kreativita, ale hlavně dynamičnost, živost a energie sálající z hudby Music Minore, která přitahuje i tisíce mladých návštěvníků na jejich koncerty vážné hudby. „Nebyl jsem příznivcem tohoto druhu hudby. Šel jsem na koncert jen z důvodu velice kladných televizních recenzí. Ale byl jsem příjemně překvapen. Doopravdy jsem netušil, že komorní hudba od baroka až po současnost se dá vyjádřit s takovou lehkostí moderními žánry," popsal své dojmy Mexičan Jose Marinez.

 
-jar-
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA