Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Muž, který napálil desítky lidí z našeho kraje byl dopaden v Německu

date_range 07.Říj, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Ilustrační foto

Již v létě roku 2018 jsme veřejnost informovali o tom, že policie pátrá po tehdy šestadvacetiletém muži, který se měl dopouštět podvodů při zprostředkování nákupu automobilů (více zde: Sliboval auta, která však nedodal).

 

Dlouhé měsíce bylo pátrání po muži bezúspěšné. Až v červenci tohoto roku jej zadržela hlídka dálniční policie v Německu. Devětadvacetiletý muž byl vrchním komisařem odboru hospodářské kriminality obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu podvod, za který mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.

 

„Muž v období let 2016 až 2018 uvedl v omyl desítky zájemců o nákup automobilu, od kterých následně vylákal různé finanční částky. Celkem bylo zadokumentováno více než 160 případů se škodou přesahující 75 milionů korun,“ uvedl mluvčí policistů Petr Jaroš.

Ilustrační foto

Některým zájemcům vozy skutečně dodal

 

Obviněný muž několika desítkám zájemců o automobil vozidla za velmi výhodných podmínek skutečně dodal. U dalších potencionálních klientů tak vytvářel dojem úspěšného obchodníka, což vedlo k dalšímu zvýšení poptávky.

 

Na konci září byl dopadený muž předán z Německa do České republiky a o den později rozhodl zlínský okresní soud o jeho vzetí do vazby. Následovat budou další procesní úkony, například výslech obviněného či návrh na podání obžaloby.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA