Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Muzikanti rozehrají festival v Bílých Karpatech už po osmnácté

date_range 19.Srp, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Setkání muzikantů v Bílých Karpatech, foto: Lenka Zvonková

Rok co rok zdobí srpnový program Klobuckého kulturního léta Mezinárodní hudební a folklorní festival Setkání muzikantů v Bílých Karpatech. Ten letošní, v pořadí již osmnáctý ročník, se rozehraje a rozezpívá o víkendu od 21. do 23. srpna. Od pátku do neděle návštěvníkům představí svůj festivalový repertoár na dvě desítky kapel, muzik a souborů z Moravy a Slovenska. Z pódia zazní rock, jazz, pop a lidové tóny v písních dechových hudeb, cimbálových muzik i folklorních souborů. Všichni milovníci hudby jsou vítáni!

 

„Muzikantské setkání v Bílých Karpatech má dlouhou tradici a letos dosáhne svým osmnáctým ročníkem na pomyslnou dospělost. Možná i proto mu okolnosti přinesly do vínku trochu organizační nejistoty, zda se bude moci kvůli omezením vůbec uskutečnit. Ale my věříme, že svou plnoletost skvěle obhájí a s mírnou úpravou programu přinese návštěvníkům spoustu radosti,“ pověděla Eliška Olšáková, starostka města Valašské Klobouky. Poznamenala, že bude dbáno na dodržování platných hygienických opatření, samozřejmostí bude například dezinfekce rukou.

 

Setkání muzikantů se také letos s ohledem na situaci soustředí pouze na vystoupení pod širým nebem, a tak budou pro publikum připravena rovnou dvě pódia s programem různých žánrů. „V pátek festival zahájí na Masarykově náměstí kapely Šamat, Stanley Dixie Street Band, Křídla a Reflexy. Čeká nás večer s rockovou a populární hudbou, která osloví napříč generacemi,“ uvedl Jaroslav Baloušek, ředitel Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky.

 

Setkání muzikantů v Bílých Karpatech je tradiční akcí, foto: Lenka Zvonková

 

V sobotu po poledni bude hlavní pódium patřit promenádní přehlídce dechových hudeb, cimbálových muzik i folklorních souborů. „To nejlepší ze svého umění přivezou slovenští hosté Straňanská Švitorka, Lieskovanka nebo Kamaráti, večer pak vynikající Smell Brass Orchestra. Moravský folklór zastoupí muzikanti Dúbravanky, Valašky nebo Miločanky a spolu s nimi také soubor Valašský vojvoda. Večerní venkovní zábavu pak odehraje kapela Stram,“ jmenoval Jaroslav Baloušek.

 

Druhé festivalové pódium v sobotu ožije na nádvoří podnikatelského centra, kde navodí příjemnou letní náladu cimbálovka Klobučan. „K posezení u muziky neodmyslitelně patří i dobré víno. Proto doporučujeme navštívit v sále inkubátoru košt moravských vín a se skleničkou si pak venku na nádvoří vychutnat vystoupení hudebníků,“ dodal ředitel. Košt se sem přemístí ze sálu Sokola, aby nebyli lidé ve vnitřních prostorách omezeni povinností nosit roušky.

 

Poslední změnou oproti tradičnímu programu je absence ohňostroje, který zakončoval sobotní přehlídku. „Ke zrušení ohňostroje jsme se rozhodli z úsporných důvodů. Koronavirová krize dopadla na kulturní odvětví natolik silně, že je potřeba dobře zvažovat, na co prostředky vynaložit,“ vysvětlila Eliška Olšáková.

 

Finále festivalu se návštěvníci dočkají v neděli odpoledne, kdy jim zahrají, zazpívají a zatančí desítky účinkujících. Folklórní šmrnc zaručí domácí soubor Klobučan, na který naváží dechové hudby Brumovjanka a Veselanka. O slovo se poté přihlásí cimbálová muzika Grande Moravia Ladislava Pavluše a letošní muzikantský svátek zakončí slovenská dechová hudba Záhorienka. Přijměte pování!

 

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi