Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Myslivci z Janové uspořádali zábavné odpoledne pro děti a taneční zábavu

date_range 11.Srp, 2020 featured_play_list Aktuality

Je to již několik let, co Myslivecký spolek Janová – Ústí začal pořádat zábavy v trochu jiném módu než je většinou zvykem. Nejinak tomu bylo i letos, obavám z návštěvy akce navzdory.

 

Nikdo nedělá akci proto, aby prodělal. Ale pokud jsou největší obavy zažehnány a stát nezakazuje lidem volněji se nadechnout, musí přijít někdo, kdo lidem dodá odvahy zase se jít bavit. Proto se myslivci z Janové a Ústí svého záměru nevzdali a pozvali zájemce o zábavu na svoji akci. Onen rozdílný mód tkví v tom, že nepořádají čistě taneční zábavu, ale i zábavné odpoledne pro děti s nevšedními hrami a samosebou s nejoblíbenější kratochvílí pro děti i dospělé – střelbou ze vzduchovek. Tentokrát se střílelo na pohyblivý terč a zavěšené plechovky. Pro souboje se myslivci vybavili novými vzduchovkami, dokonce i s optickým zaměřovačem. Jak probíhalo myslivecké odpoledne a večer můžete zhlédnout ve fotogalerii, která je součástí tohoto článku (je to neuvěřitelné a hordy to píší s „es“, ale zhlédnout je v tomto kontextu správně!).

 

Tradiční myslivecká zábava v Janové, foto: Radomír Dolanský, celá fotogalerie ZDE

 

Další nabídkou mysliveckého odpoledne byly tradiční speciality kuchyně, kdy se chuťové pohárky rozplývaly nad doměkka vypečeným divočákem se zelím a knedlíkem, který zase nebyl tak vypečený, aby se nenechal chytit, nebo nad srnčím gulášem. Řada byla takových, kteří si dali podobojí. A pokud jim pořád ještě nestačilo, mohli po západu slunce přímo z udírny vyzkoušet uzenou klobásu, tradičně velmi oblíbená uzená žebra, z kterých vysoce zdravý omastek tekl proudem nebo jako chuťovku na zobání smažené hranolky s různými polevami. Všechny tyto vůně přilákaly cyklisty projíždějící Janovou. Ženy, které používaly cyklistiku, jako prostředek v boji s kaloriemi slzely vzteky, ale neodolaly a nad kňourem či srnčím si pochutnávaly, až se za ušima olizovaly. K čertu s dietou! Pak zde byla nemalá skupina místních, kteří přicházeli s objemnými taškami s kastrůlky, aby si výtečné pochoutky odnesli k mlsání do svých domovů. To vše je navíc pravidelně nabízeno za ceny přiměřené, takže host se na akci myslivců z Janové a Ústí cítí opravdu jako vítaný host, nikoliv objekt vhodný k vybílení peněženky, jak se někdy stává.

 

Se západem slunce se mění povaha a zaměření zábavy. Přijíždějí muzikanti, které podle názvu nikdo nezná – Select. Teprve posléze vychází najevo, že se jedná o letitou kapelu všem dříve známou pod názvem Traverz, která na akci myslivců hrála již loni. Důvod přejmenování je prostý – existuje totiž i kapela Traverza a skupina Traverz opravdu nechtěla být zaměňována za toto uskupení. Proto přejmenování. Ale jinak je to herně pořád kapela s velmi širokým playlistem (dříve se tomu říkalo repertoár nebo úplně česky seznam skladeb), takže jsou schopní pobavit opravdu věkově různorodou společnost, přesně takovou, která navštěvuje akce Mysliveckého spolku Janová – Ústí.

 

Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi