Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Myslivecký spolek Janová – Ústí hodnotil výsledky roku 2022

date_range 01.Bře, 2023 featured_play_list Aktuality

V sále kavárny v Janové se letos opět setkali myslivci spolku Janová – Ústí, aby zhodnotili práci za uplynulý rok a seznámili základnu s nejdůležitějšími body činnosti v roce stávajícím.

 

Výroční schůzi zahájil Pavel Hloch a zároveň přivítal hosty ze složek, s nimiž myslivci dlouhodobě spolupracují. V první řadě pozdravil starostu Ústí Zdeňka Srněnského a Janové Jaroslava Tomance. Za sportovce Tatranu Janová její předsedkyni Taťánu Hradovou, nově zvoleného starostu SDH Janová Richarda Machalce, který zde vystupoval zároveň i jako myslivec, starostu a velitele SDH Ústí u Vsetína Libora Dvořáka a Martina Mončeka a zástupce Rybářského spolku Janová Petra Pagáče. Po úvodních technických záležitostech předal slovo předsedovi spolku Josefu Mikulenčákovi, aby přednesl zprávu o činnosti.

 

Josef Mikulenčák rovněž pozdravil všechny kolegy, kolegyně, přátele, kteří chodí na naháňkách nahánět zvěř a ještě za sebe i hosty a vrhl se na zprávu předsedy Mysliveckého spolku Janová – Ústí. Vzpomněl, že výroční schůze v roce 2022 se konala po roční pauze způsobené zákazem shromažďování, a když si lidé oddechli od jedné rány, přišlo zdražování energií umocněné posléze válkou na Ukrajině a skokovým růstem cen snad všeho, co člověk používá k životu. Až se dokonce zdálo, že bude problém sehnat náboje do mysliveckých zbraní.

 

K činnosti spolku předseda kriticky upozornil, že střeleb, kterými myslivci vítají zahájení lovecké sezóny, se zúčastnila pouze větší polovina členů. Na druhou stranu spolek v rámci zachování tradic postavil májku a při jejím kácení uspořádal velmi úspěšné společenské odpoledne plné her pro děti i dospělé s mysliveckými specialitami a taky večerní taneční zábavu, kde se protentokrát zcela nepodařilo vybrat hudební skupinu, která by jakž takž přítomným vyhovovala. Nicméně plusy jednoznačně převažovaly, jak vypověděly ohlasy hostů.

Nejdůležitějším okamžikem pro myslivecký spolek bylo v roce 2022 prodloužení smlouvy na honitby, kdy zpočátku nebylo zcela jisté, zda vše dopadne dle záměrů myslivců. Nakonec se ale podařilo vše vyřídit a sepsat nové desetileté smlouvy. V letošním roce se naopak zase chystá důležitá novela zákona o myslivosti, která chystá změny z důvodu přemnožení spárkaté zvěře, což se samozřejmě bezprostředně dotkne i myslivců z Janové a Ústí.

 

Dále členové probírali počty ulovených kusů jednotlivých druhů zvěře, upozornění na možné náznaky pytláctví v honitbě, nové zákony ohledně zbraní a jejich dokladování, ale taky zodpovědnost například i v takových případech, kdy se napadnou navzájem psi, což je dnes řešeno jako přestupek.

 

Výroční schůzi Mysliveckého sdružení Janová – Ústí pozdravili všichni přítomní hosté. Po ukončení jednání si myslivci popřáli známým úryvkem písně Lesu zdar, lovu zdar a připili si na další úspěchy. K slavnostnímu obědu byla letos podávána svíčková z laně.

 

Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA