Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na Bystřičce se našel pančovaný alkohol

date_range 24.Zář, 2012 featured_play_list Aktuality

 

Policisté v okrese Vsetín se tak jako policisté v celé České republice během uplynulých dní zapojili do kontrol zákazu prodeje alkoholu. O předminulé neděli večer hlídka při kontrole jedné restaurace v Bystřičce objevila ve skladech několik lahví podezřelého alkoholu. Informovala o tom v pondělí 24.září policejní mluvčí Lenka Javorková.

„Majitele restaurace jsme zadrželi a umístili do policejní cely. Zjistili jsme, že mu alkohol dodával další muž, který rovněž provozuje restauraci, a to v Kateřinicích. Tento muž byl rovněž zadržen a umístěn do cely," uvedla Javorková.

Policistům se podařilo zjistit, že muž dodával majiteli restaurace v Bystřičce rum, vodku a borovičku v 25 litrových kanystrech bez jakéhokoliv označení, ze kterých majitel alkohol podle potřeby přeléval do skleněných originálních lahví opatřených etiketami a kontrolními páskami, které si pro tyto účely ponechával z řádných objednávek od legálního distributora.

„Litrové lahve s pančovaným alkoholem poté majitel chystal zaměstnancům k prodeji do své restaurace v Bystřičce. Zda prodával ve své restauraci v Kateřinicích pančovaný alkohol i majitel této restaurace, se nám zjistit nepodařilo, protože jsme u něj v restauraci našli pouze prázdné kanystry, ale žádný podezřelý alkohol," sdělila mluvčí.

Kdo mu kanystry s pančovaným alkoholem dodával, je předmětem dalšího šetření. U zajištěných lahví s lihovinami policisté zabezpečili odborné vyjádření zpracované chemickou laboratoří. Z něho vyplývá, že lihovina neobsahuje metylalkohol.

„Během vyšetřování tohoto případu naši policisté provedli celkem čtyři domovní prohlídky a jednu prohlídku osobního vozidla, ve kterém majitel restaurace v Kateřinicích kanystry s alkoholem do Bystřičky vozil," doplnila Lenka Javorková.

Oba muži byli v těchto dnech obviněni z trestného činu porušení předpisů o nálepkách a jiných předmětech k označení zboží podle ust. § 244 odst. 1 tr. zákoníku spáchaného formou spolupachatelství, za který trestní zákon ukládá trest odnětí svobody až na tři léta nebo zákaz činnosti.

-red-

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA