Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Cyklostezcka Bečva má nové odpočívky i elektronabíječky pro kola

date_range 10.Čvc, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Jedo z odpočívadel, foto: Sdružení Valašsko-Horní Vsacko

Cyklostezku Bečva na trase ze Vsetína do Velkých Karlovic obohatily v závěru června tři nová odpočívadla a osm stojanů na jízdní kola včetně elektronabíječek. Jejich zřízení je součástí přeshraničního projektu „Společně jezdíme, aj odpočíváme“, který realizovalo Sdružení Valašsko-Horní Vsacko z Fondu malých projektů.

 

Zmíněná tři odpočívadla z dřevěných konstrukcí vyrostla na Hovězí, v Novém Hrozenkově a ve Velkých Karlovicích, stojany s elektronabíječkami pak byly instalovány na území Velkých Karlovic, Karolinky, Nového Hrozenkova, Halenkova, Zděchova, Hovězí, Janové a také slovenských Lazů pod Makytou, neboť projekt vznikal ve spolupráci s partnerskou organizací Bikeri z Púchova.

 

„Součástí projektu je také edice čtyř tisíc kusů cykloturistických map, které plánujeme vydat do konce letošního roku. Obsahovat budou cyklotrasy v pohraničním regionu,“ uvedla Helena Volková ze Sdružení Valašsko-Horní Vsacko, jehož členem je i město Vsetín. „Mapy budou k dostání zdarma ve všech informačních centrech působících na území našeho sdružení a také u slovenského partnera. Jejich vydání budou předcházet dvě společné vyjížďky obou partnerů po cyklotrasách a stezkách, na kterých budou vytipovány nejatraktivnější trasy pro různé cílové skupiny návštěvníků,“ doplnila Volková s tím, že finanční náročnost projektu se předpokládá ve výši 35 160 euro. Z toho dotace programu Interreg V-A SR-ČR pokryla 85 % nákladů, zbývající část pak financovali realizátoři projektu z vlastních zdrojů.

Nabíjecí stanice elektrokol v Janové, foto: Radomír Dolanský

Konkrétní rozmístění elektronabíječek:

Velké Karlovice – u koupaliště
Karolinka – občerstvení u městského úřadu
Nový Hrozenkov – hospoda u fotbalového hřiště
Halenkov – sportovní areál
Zděchov – u koupaliště
Hovězí – u základní školy
Janová – mezi obecním úřadem a kavárnou
Lazy pod Makytou – u info centra Kohútka

 

O víkendu na cyklostezce opatrně, bude tam závodit biatlonová reprezentace

 

O nadcházejícím víkendu 11. a 12. července se příznivci běhu na kolečkových lyžích mohou v našem regionu těšit na lahůdku v podobě závodů ze seriálu Franz Josef Kaiser Skiroll Classics. Diváci budou moci zafandit takřka kompletní mužské biatlonové reprezentaci v čele s velkokarlovickým rodákem Jakubem Štvrteckým (na snímku), Ondřejem Moravcem, Michalem Krčmářem a Adamem Václavíkem či české laufařské jedničce Kateřině Smutné. Podstatná část trati povede po oba dny po Cyklostezce Bečva, dbejte proto na ní zvýšené opatrnosti a pokynů pořadatelů.

Na snímku Jakub Štvrtecký, foto: Libor David

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA

PRAKTICKÉ INFORMACE

inpocasi