Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na dva týdny se otevírá dětské mobilní dopravní hřiště

date_range 17.Zář, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Dopravní hřiště u ZŠ Valašské Klobouky

Evropský týden mobility připadá na třetí týden v září, ve Valašských Kloboukách však potrvá ještě o několik dní déle. Od 16. do 30. září se ve sportovním areálu u základní školy rozprostře mobilní dopravní hřiště se značkami i světelnou signalizací, které bude k dispozici nejen žákům, ale i veřejnosti. Hlavní program se odehraje v úterý 17. září, kdy je vyhlášena akce Do školy pěšky nebo na kole a žáci jsou pozváni na Cykloden.

 

„Evropský týden mobility chce propagovat šetrné způsoby dopravy a letos se obzvlášť zaměřuje na podporu toho zdánlivě nejobyčejnějšího druhu, kterým je pěší chůze. Zdravé město Valašské Klobouky bude při této příležitosti motivovat žáky základní školy ke zdravému pohybu a ocení drobnou odměnou každého, kdo do školy v úterý přijde pěšky, případně přijede na kole nebo koloběžce,“ popsal místostarosta Karel Ptáček.

 

A kola se budou právě v úterý hodit. „Ve sportovním areálu si žáci při Cyklodnu vyzkouší jízdu zručnosti nebo stezky simulující pohyb nevidomých a vozíčkářů, projedou se na modelech speciálních kol a své vědomosti prokáží v kvízové soutěži,“ přiblížil Karel Ptáček. Městská policie děti poučí o správné výbavě kola i o reflexních prvcích pro bezpečnost chodců a servisní technik zájemcům poradí se seřízením bicyklu. Vyvrcholením programu bude komentovaná exhibice BMX jezdců.

 

Orientaci v dopravních značkách a situacích budou školáci trénovat na mobilním dopravním hřišti až do konce září, a to vždy dopoledne v rámci výuky dopravní výchovy. Odpoledne mohou na křižovatky, kruhový objezd i k semaforům přijet malí cyklisté z řad veřejnosti.  Ve všedních dnech pro ně bude hřiště otevřeno vždy od 15 do 18 hodin, o víkendech v době od 13 do 17 hodin.

 

Projekt V provozu bez obav je podpořen z programu BESIP Zlínského kraje.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA