Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na hradě chystají multižánrový festival

date_range 28.Čvc, 2013 featured_play_list Aktuality

 

Je to téměř neskutečné, ale rok uplynul a máme tu další setkáni muzikantů v Bílých Karpatech. Po úspěšném loňském pilotním setkání na Hradě Brumov je tu tedy připraven druhý ročník. Můžeme Vás ubezpečit, že stejně tak jako vloni si pořadatelé dali tu práci, nabídnout Vám to nejlepší z naší hudební scény.

Na mysli jsme měli přichystat v jednom odpoledni a večeru co nejširší spektrum hudebních žánrů na co nejvyšší možné hudební úrovni, aby si každý přišel na své a to i při poslechu hudby, která třeba nepatří právě k tomu, co většinou zná.

Jako první vystoupi špičkový CAMAEL. A Jistě si vzpomenete i na loňské magické vystoupení tria Bardolino.

Všechny členy Bardolina zde uvidíte obklopeny další skvělou partou muzikantů a garantujeme Vám, že se skutečně máte na co těšít.

Na textech a hudbě se podílelo pět členů kapely, především Pavel Fischer a Jana Tyšerová – Procházková, ale také Dagmar Podkonická, Iveta Kováčová a František Raba.

Žánrově lze skladby jen těžko zařadit do jednoho stylu, vycházejí sice z lidové hudby, ale někdy v nich posluchač může zaslechnout inspiraci jazzem a dokonce i big-beatem.

Při diskuzích s posluchači a fanoušky se objevilo označení, které vystihuje a dovoluje v hudbě šechno, co je zajímavé a dobře seposlouchá: „Fůze". Autoři se prostě nebojí použít cokoliv, co se jim líbí a co je pro jejich tvorbu inspiruje a oslovuje.

Druhá skupina v pořadí KUKULÍN

Neustále zelené pláně v přízemních mlhách se rozprostřou po celém amfiteátru. Keltské kořeny pod hradními náspy vyraší do kouzelných tónů pod neviditelnou taktovkou Velšského (Valašského) druida.

Geniální houslista JAN HRUBÝ společně se svým souborem KUKULÍN natočil v roce 1998 desku volně inspirovanou Tolkienovou Středozemí.Skladby se nesou v lehce irském duchu a posluchači mohou vnést do představ o Tolkienově světě nové, tentokráte hudební, zážitky.

foto web Matěj Ptaszek Dobré ráno blues band

MATĚJ PTASZEK A DOBRÉ RÁNO BLUES BAND vystoupí jako třetí v pořadí.

Rostou? Rostou!

Že i u nás tací "rostou", máme pro Vás jako důkaz vtělený do nevšedního a geniálního hráče na foukací harmoniku, "černého" zpěváka s bílou kůží Matěje Ptaszka.

Bluesový zpěvák a hráč na foukací harmoniku Matěj Ptaszek sestavil novou kapelu, kterou nazval Dobré ráno blues band. Na rezofonickou a akustickou kytaru v ní hraje Vítek Kopecký a na bicí
a valchu Vladislav Sosna. Matěj Ptaszek se od roku 2004 profesionálně věnuje hraní blues.
Patří mezi evropskou špičku hráčů na foukací harmoniku a jako první Čech v novodobé historii byl pozván firmou HOHNER na World Harmonica Festival 2009, na které účinkoval a kde byl vyhlášen
objevem roku. Napsal přelomovou a obsáhlou učebnici Foukací harmoniky a podílel se na vzniku hudby k filmu režiséra Ondřeje Trojana Občanský Průkaz.

Jeho styl je přirovnáván ke stylu slavného Sonnyho Terryho. Je znám i svou unikátní technikou zpívání.

PROKOP & ANDRŠT & HRUBÝ

Michal Prokop pověsil na dveře svého baru "Krásný ztráty" cedulku s nápisem: _"Přijdu hned"_ a s kytarou na zádech se vydal změnit lokál. Nebyl tak patetický, aby toto podnikal sám, ostatně ve třech
se to pak, když už to z vás pěkně táhne, poté co to za vás někdo zatáhne, domů lépe táhne. A pakliže už nemůžete chodit, je tu ruka, co vás po chodníku táhne. Z každé strany Prokopovi stojí hudebnický pilíř – kolem roku 2000 totiž obnovil staré trio a zas to táhne s jazzovým a bluesovým kytaristou Lubošem Andrštem a univerzálním houslistou Janem Hrubým.

Teď už Vám skutečně nezbývá nic jiného, než zakoupit lístky v předprodeji za zvýhodněnou cenu, anebo přímo na Hradě Brumov 16.8. 2013.

Těšte se! My se těšíme na Vás!

Vstupné v předprodeji v Bylnici v prodejně ŠBB Elektro, 120,-Kč

Vstupné na místě 170,-Kč. Vstupenky jsou slosovatelné. Dva výherci dostanou lístek na podzimní koncert Petera Gabriela v Praze.

-tz- pořadatelé

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA