Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na Huslenských slavnostech zazní Beatles

date_range 31.Srp, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Již osmý ročník populárních Huslenských slavností vypukne v sobotu 3. září v krytém areálu Rybníček. Pestrý program zahájí vystoupení dětí základní a mateřské školy, odpoledne přijdou na řadu koncerty, soutěž a nebude chybět ani tradiční ohňostroj a závěrečná taneční zábava. O guláš, pečené sladkosti a další chuťovky se postarají domácí složky.

Stalo se již zvykem, že úvodní program slavností v areálu Rybníček patří dětem ze základní a mateřské školy. A jinak tomu nebude ani letos. Jejich vystoupení začne hned po zahajovacím slovu starosty, které je naplánované na 14. hodinu. 

Nicméně ještě před oficiálním zahájením slavností se uskuteční jedna zajímavá kulturní akce. Konkrétně vernisáž výstavy fotografické soutěže nazvané V Huslenkách je krásně. Ta v Galerii v Huslenkách začne už ve třináct hodin. Kdo hodlá stihnout vernisáž i zahájení slavností, nemusí se obávat: galerie se nachází hned u vlakového nádraží, tedy jen několik desítek metrů od místa hlavního programu.

ANI LETOS NECHYBÍ SOUTĚŽ O CENY

Ale zpátky do Rybníčku. Dětská hudební skupina The Karton ze sousedního Hovězí naznačí, že podstatnou část letošních slavnostní budou tvořit koncerty různých žánrů. A chybět nebude ani valašský folklor, který zastoupí cimbálová muzika Bača z Valašského Meziříčí.

Ke zpestřením Huslenských slavností každoročně patří soutěž. I tu letošní pořadatelé zahalili do poněkud tajuplného hávu. Soutěžící se totiž disciplínu, v níž se mají utkat, dozvědí až těsně před startem. „Zájemci o soutěž se mohou přihlásit přímo na místě na výzvu moderátorky. Tou bude Jarmila Kopecká, která poté soutěžícím předá krabičky se zadáním," naznačil starosta Huslenek Oldřich Surala. Prozradil už jen, že vítězové se mohou těšit na atraktivní ceny, jednou z nich bude i volný vstup do wellnes centra Horal ve Velkých Karlovicích.

Huslenské slavnosti 2015           foto: archiv obce Huslenky 

HITY LEGEND I VALAŠSKÁ CIMBÁLOVKA

S úderem osmnácté hodiny zazní skladby legendární skupiny Bee Gees, a to v podání kopřivnického revivalu, sdruženého pod značkou Pop Stars. Hity jako Staying Alive, Massachusetts nebo Night Fever se staly globálními hudebními trvalkami a v rádiích se hrají dodnes. Například prvně jmenovaný song dosáhl na video serveru youtube více než sto padesáti milionového zhlédnutí.  O změnu žánru se postará talentovaná zpěvačka Nicole Orságová z Huslenek, kterou na housle doprovodí Markéta Linhartová. Hned po této dvojici ohlásí moderátorka návrat světových hudebních legend. Skladby, které svého času prezentovala čtveřice Ringo Starr, John Lennon, Paul McCartney a George Harrison, způsobily doslova celosvětové šílenství a liverpoolskou skupinu vynesly až do pomyslného hudebního nebe. Co nesmrtelné hity udělají s publikem v Huslenkách, bude jasné při produkci The Beatles Revival, která začne o půl osmé večer.

GURMÁNY POTĚŠÍ NEJEN HASIČSKÝ GULÁŠ

K dobré zábavě samozřejmě patří chutné občerstvení. „O tradiční guláš se tentokrát postarají naši hasiči. Speciality z udírny chystají členové TJ Sokol Huslenky a domácí pečené sladkosti si vzal na starosti huslenský Červený kříž," vyjmenoval Oldřich Surala, podle, kterého nebudou chybět ani tradiční frgále. Připomněl, že souběžně s hlavním programem bude prolínat i program doprovodný. Ten bude zaměřen hlavně na děti, které si budou moci vyzkoušet malování na tvář, nebo výrobu zvířátek z nafukovacích balonků.

OHŇOSTROJ ODSTARTUJE VEČERNÍ ZÁBAVU

Ani letos nebudou návštěvníci ochuzeni o působivý ohňostroj. Ten je naplánován na půl devátou. Závěr Huslenských slavností bude jako obvykle patřit taneční zábavě. „Večerní zábavu si nedovedeme představit bez skupiny STRAM, která má v Huslenkách už dlouhá léta zkušebnu a kterou už vlastně považujeme za naši domácí," poznamenal starosta obce.  Za velký úspěch považují pořadatelé skutečnost, že také letos se program podařilo pokrýt ze sponzorských příspěvků. „Většinou se jedná o lokální firmy, za což jim patří velký dík. Obecního rozpočtu se tedy naše nejvýznamnější kulturní událost roku zásadně nedotkne," potvrdil starosta Huslenek Oldřich Surala.

Na závěr připomněl, že záštitu nad letošními Huslenskými slavnostmi převzali ministr zemědělství Marian Jurečka a hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA