Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na jarmek autobusem i parním vlakem

date_range 28.Lis, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Dopravní situace bývá při Valašském mikulášském jarmeku nezřídka oříškem, a proto organizátoři připravili několik opatření, kterými se budou snažit případným potížím s průjezdností i parkováním předejít. Především bude na hlavních silničních tazích v centru Valašských Klobouk zakázáno stavět vozidla na chodníky a komunikace, jak se tomu dělo dříve. Parkování se doporučuje na odstavných parkovištích, na které bude navigovat služba už při vjezdech do města. Kdo chce dopravním komplikacím úplně předejít, může využít mimořádných autobusových spojů Mikulášského expresu nebo také speciálně vypraveného parního vlaku.

Situace v ulici Brumovská během jednoho z minulých ročníků jarmeku

„V minulých letech se při jarmeku běžně stávalo, že řidiči zaparkovali svá vozidla na chodníky. Nejen že tak porušili pravidla silničního provozu, ale také způsobili nemalé problémy chodcům, které bohužel nasměrovali do vytížené vozovky. Potíže se ale projevily i při vyhýbání aut a průjezdu autobusů, kdy se v takových místech doprava zcela zablokovala. Proto od letošního jarmeku zavádíme v centru zóny zákazu parkování, které budou opatřené speciálním dopravním značením," uvedl k řešení situace místostarosta Martin Janík a upozornil, že v případě porušení zákazu může být vozidlo na náklady řidiče odtaženo. Opatření se týká Masarykova náměstí a ulic Československé armády, Dobrovského, Komenského, Sbořisko a částečně ulice Brumovská.

Návštěvníci by měli k parkování svých vozů využít odstavných parkovišť, která budou zřízena při vjezdech i v okrajových částech města. „Předpovědi počasí naznačují, že by noční teploty měly klesat pod bod mrazu, což by umožnilo vjezd na travnaté plochy ve směrech od Lipiny a Mirošova a také na prostranství vedle polikliniky," pověděl místostarosta.

I letos mohou přespolní návštěvníci Valašského mikulášského jarmeku přicestovat Mikulášským expresem. Jeho mimořádné spoje pojedou ze Slavičína, Sidonie, Brumova – Bylnice, Nedašovy Lhoty, Valašské Senice, Lačnova, Študlova, Drnovic i Újezda. Kompletní jízdní řády jsou cestujícím k dispozici zde:

Autobusy Mikulášského expresu
  směr VLACHOVICE, SLAVIČÍN, ŠTÍTNÁ   
  směr BRUMOV, NEDAŠOV, SIDONIE   
  směr HORNÍ LIDEČ, LAČNOV, FR. LHOTA, SENICE, ŠTUDLOV    
  směr ÚJEZD, DRNOVICE, TICHOV, SMOLINA   
  souhrn všech spojů   

„Aby se dopravě v centru odlehčilo, budou nově zastávky expresu umístěné na vhodných místech při výjezdech. Cestující tak budou nastupovat do autobusů směrem na Poteč u křižovatky na vlakové nádraží, směrem na Brumov u prodejny nábytku v Brumovské ulici a pro směry Smolina, Mirošov a Lipina u odbočky na hřbitov," sdělil Martin Janík.

  Program 26. valašského mikulášského jarmeku 

České dráhy vypravují na Valašský mikulášský jarmek z Valašského Meziříčí parní vlak. Posílení se ovšem dočkají také ostatní vlaky, které budou do Valašských Klobouk v sobotu 2. prosince směřovat.

Vlakové spojení
  lokomotivou "Matěj" VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ – BYLNICE A ZPĚT  

České dráhy vypravují na Valašský mikulášský jarmek z Valašského Meziříčí parní vlak

-red- 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA