Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na jarmek znovu pojede Mikulášský expres

date_range 30.Lis, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
Valašský mikulášský jarmek ve Valašských Kloboukách je jednou ze největších kulturních akcí Zlínského kraje, a to jak rozsahem programu, tak návštěvnickou účastí. S tím souvisí i drobné zdržení s hledáním místa pro parkování velkého množství přijíždějících vozidel. Aby se mohli přespolní z blízkého okolí zúčastnit a přitom tento problém neřešit, bude letos opět připraveno několik speciálních autobusových linek. Ty pojedou v sobotu 5. prosince ze Slavičína přes Štítnou nad Vláří i Vlachovice, také z Valašské Senice, Nedašova i Loučky a zpět. Posíleno bude i vlakové spojení na trase Horní Lideč – Bylnice.

„Ke svozu jarmekových návštěvníků jsme zajistili mimořádné autobusové linky, které budou projíždět většinou okolních obcí. Věříme, že lidé této možnosti využijí a ocení, že se nebudou muset starat o parkování. Budou si také moct tuto příjemnou mikulášskou akci vychutnat včetně všech specialit, které jim jarmek nabízí," uvedl k Mikulášskému expresu místostarosta Valašských Klobouk Ladislav Tarabus. Parkování v době mikulášského jarmeku bude složitější, protože hlavní jarmekový program bude probíhat na Masarykově náměstí, jež jindy slouží jakožto centrální parkovací plocha.

 

Na Valašský mikulášský jarmek se sjíždějí návštěvníci ze širokého okolí

 
První linka ze Slavičína vyjede v 7:50 a pojede směrem přes Rokytnici a Štítnou nad Vláří. Z Valašské Senice pojede spoj v 8 hodin a bude projíždět Francovou Lhotou, Horní Lidčí, zajede do Lidečka a bude směřovat dál do Valašských Klobouk. Druhá možnost spoje ze Slavičína je v 9 hodin a autobus pojede trasou přes Bohuslavice, Vlachovice a Lipinu. Autobus z Nedašova vyjede v 7:40 a z Loučky přes Vysoké Pole a Mirošov v 8:30 hodin. Zpáteční spoje pojedou na Slavičín ve 13:20 a 14:15, do Valašské Senice v 13:30, do Nedašova ve 14:30 a do Loučky v 13:30. Kvůli nízké obsazenosti linky z Lačnova v minulých letech byl letos tento spoj zrušen, zájemci budou moci využít přípoje z Lidče. Bližší informace o časech budou vyvěšeny v informačních vývěskách a v autobusech ČSAD. Provizorní zastávka bude po dobu jarmeku zřízena na hlavním tahu naproti Hotelu Alfacentrum a budou na ni upozorňovat ukazatele orientačního systému.

Na jarmekové návštěvníky budou myslet i České dráhy, které posílí vlakové spojení mezi Horní Lidčí a Bylnicí, a to v obou směrech. „Oproti dřívějším ročníkům však dojde ke změně v kyvadlové autobusové dopravě po městě, která pro loňský velmi malý zájem nepojede," informoval Ladislav Tarabus.

 
Lenka Zvonková
 
Program 18. Valašského Mikulášského jarmeku
 
Jízdní řády Mikulášského expresu ke stažení (.pdf) 
Svoz 1 (Slavičín – Val.Klobouky, Val.Senice – Lidečko- Val.Klobouky)
Svoz 2 (Slavičín – Val.Klobouky, Nedašov – Val.Klobouky, Loučka – V.Klobouky)
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA