Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na karneval do Janové přijeli Kiss

date_range 22.Úno, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Tentokrát snad do posledního místečka zaplněný sál tělocvičny v Janové, a to je co říci, zaplnit takovou plochu, přivítal legendární hardrockovou skupinu Kiss. Nebo přesněji řečeno Kiss revival, poněvadž tito hudebníci přijeli z Liptálu.

Na dětský karneval v Janové, pořádaný již tradičně Sdružením janovských rodičů, však přijelo mnohem více osobností ze všech možných světů. Ze skutečného, z pohádkového, ze záhrobí a dokonce i z pekla. Janovský karneval se mohl pochlubit návštěvou nejztřeštěnější čertice z pekla. Čertík z Princezny ze mlejna se té janovské nemohl rovnat. Ani těm jejím menším kopiím, které poletovaly sálem.

Dvořit zástupům překrásných princezen se přijeli princové z blízka i daleka, rekové z bitev dotáhli, aby se poklonili kráse zdobené korunkami. Bok po boku se mezi nimi proplétali pavoučci, zombie, Old Shatterhand, pokrevní bratr Vinnetoua, berušky, motýlci, policistky, čarodějnice, klauni a desítky dalších hostů, na které si jen člověk vzpomene. Však sami nahlédněte do bohaté fotogalerie, jejíž odkaz naleznete pod fotografií v článku.

Dětský karneval v Janové (foto R. Dolanský)   fotogalerie

A co všechna ta stvoření v janovské tělocvičně dělala? Jen lapěla a na sebe čučela? To ani ve snu! Rejdila po hale jako zběsilá od začátku do konce. Dospělí si museli dávat velký pozor, aby nezašlápli nějakého toho broučka. I tak o srážky nebyla nouze. Vše ale končilo se štěstím a smíchem.

O zábavu vší té drobotiny se postaral dýdžej Honza Rohlík se svým doprovodem. Takže u některých her a soutěží asistovaly princezny na vdávání, u těch ztřeštěných nemohly chybět čertice Pavlína a Zlaťa. Co ponaučení o slušném chování rodiče celý rok s obrovskou trpělivostí vštěpovali svým dítkům do hlavy, to zahodily a pošlapaly čertice během několika vteřin. A tak nezbývalo drahým rodičům než pokrčit rameny a zopakovat si velmi staré, leč pravdivé přísloví: Čiň čertu dobře, peklem se ti odmění.

Ale děti si čertice, princezny, kouzelníky a především Honzu Rohlíka zamilovaly než by člověk řekl švec. Visely na jeho rtech a doslova odezíraly, co za lumpárny pro ně připravil. Řádit, poskakovat, ječet a metat kozelce, aniž by byly v jednom kuse okřikovány – to bylo pro děti opravdové nebe, peklo, ráj. A těchto laskomin jim Honza Rohlík a jeho kamarádi nabídli plnou náruč.

Nakonec i rodičové, babičky a dědečci zářili pýchou a radostí nad svými ratolestmi. Bodejť by ne, když tolik radosti a štěstí zářilo z dětských očí. Smál se celý sál. Kdo se podíval na sportovní halu zvenčí, potvrdil by, že i ona se usmívala.

Sobotní odpoledne prozářila v Janové radost, smích, štěstí, kamarádství a radost ze života. To vše díky neúnavné snaze Sdružení janovských rodičů a přízni řady sponzorů, kteří hmotou své podpory přispěli k vzniku nehmotného, neviditelného a přece krásného na dětském karnevalu v Janové.

Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA