Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na Kloboucku se rozhoří dva strážní ohně

date_range 20.Říj, 2011 featured_play_list Aktuality

 

V sobotu 22. října se do setmělé krajiny Valašskokloboucka rozzáří světla dvou ohňů, které budou součástí obnovené tradice pod názvem Strážní ohně. Do letošního třetího ročníku světelného řetězu se zapojí sedmadvacet stanovišť od Radhoště až po Štítnou nad Vláří. Lidé, kteří by rádi zažili nevšední atmosféru této akce, budou mít možnost i ve Valašských Kloboukách. V okolí města se totiž připravují hned dva strážní ohně.

K zapálení ohňů dojde v 18:30 hodin. První z nich se rozhoří pod vysílačem na Královci, kde bude jeho přípravu koordinovat ZO ČSOP Kosenka, a druhý vzplane u vysílače nad ulicí Luční, kde se o jeho průběh postará Martin Susedík. Světelný sihnál bude předáván postupně od Štítné nad Vláří, Bylnici, Valašské Klobouky (Luční), Křekov, Tichov, Valašské Klobouky (Královec), Valašskou Senici, Francovu Lhotu, Pulčín a Lužnou dále na Zděchov, Hovězí a Troják až na Valašskou Bystřici a Radhošť.

„Je to jistě zajímavá příležitost, jak se sejít, pobavit se a přitom aktivně podpořit obnovenou tradici. Akce se koná za každého počasí, a proto nezapomeňte na teplé oblečení. Ani různé hudební nástroje pro vytvoření správné atmosféry nebudou od věci," pozval za Kosenku Miroslav Suchan.

Signalizace světlem ohňů na kopcích se na moravsko – uherském pomezí používala už v dávných dobách, především jako prostředek k varování obyvatelstva před nájezdy nepřátel. Během několika minut bylo možné předat světlem signál na desítky kilometrů daleko. A novodobá iniciativa má napomoci obnovit tuto tradici dorozumívání i v době elektroniky a moderních komunikačních prostředků. Například při loňském ročníku se podle pořadatelů podařilo předat světelný signál pomocí strážních ohňů na vzdálenost 130 kilometrů za pouhých dvacet minut.

  Klobucké strážní ohně

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA