Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na konci roku záchranka posílí výjezdy

date_range 27.Pro, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Každoročně je konec starého a začátek nového roku náročný, a to i pro personál Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje. Letos budou výjezdové skupiny záchranářů posíleny oproti běžnému provozu na všech oblastních stanovištích ve Zlínském kraji (Zlín, Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín a Valašské Meziříčí). Zdravotnické operační středisko bude posíleno o jednoho operátora, z důvodu očekávaného navýšení počtu telefonátů na tísňovou linku 155.

„Záchranáři na přelomu roku ošetřují především osoby pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek. S tím je také spojený zvýšený výskyt úrazů různé závažnosti. Specifickou skupinou jsou osoby poraněné zábavnou pyrotechnikou, která je typická pro toto období," uvedl Lubomír Nečas, náměstek hejtmana Zlínského kraje, zodpovědný za zdravotnictví.

foto Zlínský kraj

Opatrní by měli být lidé taktéž při manipulaci s otevřeným ohněm, dále majitelé plynových kotlů, karem, ale i kotlů na pevná paliva a krbů v případech, že jejich zařízení neprošla pravidelnou roční prohlídkou, která zaručuje dobrý stav spalinových cest. Při požárech a závadách na nezkontrolovaných zařízeních dochází k častým otravám oxidem uhelnatým (CO), které mohou mít až fatální následky, kdy očekávaný příjemný prožitek z posezení u krbu se může změnit na boj o život.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA