Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na kritizovaném přechodu pro chodce se už stala nehoda

date_range 30.Říj, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Nový přechod pro chodce na ulici Československé armády ve Val. Kloboukách

K nehodě došlo 29. října po šestnácté hodině ve Valašských Kloboukách. Autobus jedoucí směrem od Poteče srazil dívku, která přecházela přes přechod.

 

Veřejnost nový přechod pro chodce na ulici Československé armády kritizuje už od jeho samotného vzniku. Stížnosti nejčastěji směřují na jeho umístění v nepřehledném úseku za zatáčkou. Co zapříčinilo tuto konkrétní nehodu se vyšetřuje. „Na přechodu pro chodce srazil řidič autobusu přecházející dívku. Příčiny a okolnosti jsou předmětem dalšího šetření. Vzhledem k věku dívky další informace poskytovat nebudeme,“ stručně vyjádřil policejní mluvčí Petr Jaroš.

 

Podněty od veřejnosti ohledně nebezpečného přechodu pro chodce přijímají na městském úřadě ve Valašských Kloboukách téměř denně. „Je velmi smutné co se stalo. Věřím, že bude holčička v pořádku. Když se přechod otevřel, tak jsem na základě reakcí občanů už 10. října upozorňovala krajský úřad i vlastníka komunikace ŘSD, že je to velmi nebezpečný úsek a žádala opatření, aby se situace zlepšila. Jednala se zástupcem Lidl, aby se na realizaci podílel alespoň v podobě červeného koberce,“ uvedla v příspěvku na sociální síti starostka Valašských Klobouk Eliška Olšáková.

 

Starostka také považuje za nutné v místě přechodu snížit rychlost. O tomto opatření jela dnes osobně jednat na Policii ve Zlíně. „Dopravní značení bylo projektováno 30km/h, bohužel poté vzhledem k plynulosti provozu byla ponechána rychlost 50km/h. Umísťování dopravních značek podléhá schválení projektu na Dopravním inspektorátu PČR ve Zlíně,“ dodala Eliška Olšáková.

 

Výstavba nové prodejny ve Valašských Kloboukách zahrnovala pro společnost Lidl nejen revitalizaci původního pozemku, ale také investice do úpravy silnice I/57, která sousedí s novou prodejnou.„Úpravy se týkaly také vybudování nového přechodu pro chodce, o jehož umístění a provedení rozhodovaly odpovědné úřady. Včerejší nešťastná událost nás velice mrzí. Spolu s místní samosprávou a Policií ČR budeme pracovat na řešení, kterým bychom zvýšili bezpečnost tohoto přechodu,“ uvedla pro server regionvalassko.cz  Zuzana Holá, tisková mluvčí společnosti Lidl Česká republika.

 

-red-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA