Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na Lapači vzniklo velkokapacitní očkovací místo

date_range 01.Dub, 2021 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Nové očkovací místo ve Vsetíně. Foto: Vsetínská nemocnice

Protože kapacita stávajícího očkovacího místa ve Vsetínské nemocnici je už nyní naplněna, připravuje nemocnice jeho přemístění do víceúčelové sportovní haly Na Lapači. Provoz zde bude zahájen 6. dubna 2021 a jeho kapacita je nastavena až na tisíc očkovacích dávek denně.

 

„Radnice byla pověřena v rámci krizového řízení krajským úřadem k vytipování a zajištění vhodných prostor pro očkovací centrum. Hala Na Lapači se momentálně jeví jako nejlepší místo k tomuto účelu, i z hlediska parkování a bezbariérovosti,“ vysvětlil starosta Vsetína Jiří Růžička.

Sportovní hala na Lapači

Od počátku ledna bylo ve Vsetínské nemocnici aplikováno sedm tisíc očkovacích dávek. „Další tři tisíce jsme rozvezli praktickým lékařům v celém okrese. Aktuálně každý pracovní den očkujeme v nemocnici přes dvě stě klientů a tento počet už ve stávajících prostorách není možné navýšit,“ uvedla ředitelka Vsetínské nemocnice Věra Prousková s tím, že centrum v nových prostorách bude mít až čtyřnásobnou kapacitu.

 

Dalším důvodem pro přemístění očkovacího místa je kapacita parkování. „Návštěvníci očkovacího centra budou využívat rozsáhlé parkoviště u sousedního zimního stadionu, navíc budou k dispozici  i vyznačená parkovací místa v ulici Na Lapači. Příjezd přímo ke vstupu do haly bude možný jen pro hendikepované osoby,“ sdělil provozní náměstek Vsetínské nemocnice Ladislav Kašpar.

 

 

 

Registrace k očkování se nemění, nadále je zajištěno prostřednictvím CENTRÁLNÍHO REGISTRAČNÍHO SYSTÉMU Ministerstva zdravotnictví ČR. K očkování budou lidé přicházet v termínu, který jim rezervační systém určí. Potřebovat budou průkaz totožnosti (občanský průkaz, cestovní pas) a  průkaz zdravotního pojištění.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA