Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na Luční přibudou nová parkovací místa

date_range 26.Lis, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
Obyvatelům sídliště na ulici Luční se zmírní jedna z největších starostí, a to problém s parkováním aut. Město Valašské Klobouky totiž podle záměru regenerace sídliště buduje dvě nová parkoviště, na kterých bude moci svou parkovací plochu najít až šestnáct aut. Dvě místa budou vyhrazena také hendikepovaným motoristům. Parkoviště vznikají u bytových domů č. 912 a 913 a na jejich výstavbu půjde z městského rozpočtu celkem 400 tisíc korun. 
 

foto MěÚ Val.Klobouky

 
„Na posledním zasedání rady města byl schválen investiční záměr, kterým chceme reagovat na časté požadavky obyvatel Luční, aby byla vyřešena složitá dopravní situace. Je jasné, že šestnáct parkovacích míst nevyřeší problém se stáním vozů kompletně, ale aspoň trochu zmírní současný stav. Rádi bychom pak navázali dobudováním parkovišť u domů číslo 914 a 915," předeslal plány starosta Dalibor Maniš. V rámci regenerace sídliště na Luční už byly položeny nové chodníky i parkovací odstavné plochy a prostor doplnil mobiliář. Postupný vznik parkovacích míst má řešit absenci dostatečného místa vzhledem k počtu aut, která u domů parkují.

„Na Luční je dnes přibližně devadesát parkovacích míst a díky dvěma novým parkovištím jich vznikne dalších šestnáct. Řidiči mohou využívat také podélné stání na komunikaci, což ovšem činí provoz nepřehledným. Parkoviště u dalších domů se prozatím nerealizují, protože bude zapotřebí náročnější příprava území. Plochy bude nutné zapustit do přiléhajícího svahu, který ale bude předtím důležité zabezpečit," oznámil k výhledu Radek Bařinka, vedoucí investičního odboru. Tato parkoviště budou zařazena do plánu investic.

 
Lenka Zvonková
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA