Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na Masarykově náměstí ve Valašských Kloboukách je k dispozici defibrilátor

date_range 10.Říj, 2021 featured_play_list Aktuality

V krizové situaci, kdy po úrazu nebo vlivem náhlé příhody dojde k ohrožení lidského zdraví a života, bývá pro úspěšnou záchranu rozhodující okamžitá první pomoc. Město Valašské Klobouky pro tyto případy pořídilo automatický defibrilátor, který může pomoct při laické resuscitaci u srdeční zástavy. Pro veřejnost bude dostupný 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a sice v prostoru bankomatu České spořitelny na Masarykově náměstí. Místo je praktické nejen pro svou nepřetržitou dostupnost, ale také z hlediska konání velkých kulturních akcí a jiných shromáždění v centru města. Přístroj je tu navíc ochráněný před povětrnostními vlivy a díky kamerovému dohledu je také zajištěný proti zneužití.

 

„Když lidé zavolají na linku 155 a budou pro někoho ze svého okolí žádat pomoc od zdravotnické záchranné služby, mohou ho záchranáři po vyhodnocení situace informovat o uložení defibrilátoru, který by mohl během času do příjezdu zdravotníků významně pomoci. Informaci o umístění přístroje lidé najdou také v aplikaci Záchranka. Defibrilátor při své činnosti sděluje uživatelům jednotlivé pokyny, a tak jeho obsluhu zvládnou i laici,“ sdělila starostka Eliška Olšáková a dodala, že nejlépe samozřejmě bude, pokud k bezprostřední potřebě resuscitace nikdy nedojde.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA