Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na Moštárně se bude koštovat hňápané zelé

date_range 12.Úno, 2010 featured_play_list Aktuality
 
 

Tradiční soutěž o najlepší hňápané zelé se uskuteční nadcházející sobotu v restauraci Na moštárně na Jasence. Pořádá ji i tentokrát Spolek pro zachování valašských tradic a hodnotit se bude nejen nejchutnější vzorek kysaného zelí, ale ocenění získá i ten, kdo si pozná svůj vlastní výrobek a stane se takzvaným zelmajstrem.

„Dosud máme přihlášeno zhruba dvacet vzorků, což je v porovnání s jinými lety méně. Věřím ale, že se ještě někteří zájemci přihlásí. Vzorky v zavařeninových sklenicích přijímáme v restauraci Na Moštárně do dnešního večera," zve k účasti v soutěži Alena Olšáková ze Spolku pro zachování valašských tradic.

 

foto archív pořadatelů

 

Pro soutěžící bude totiž připravena spousta pochoutek, od štrůdlů, koláčků až po uzené delikatesy. „První cena v tombole bude čerstvě zauzená vepřová kýta," prozradila organizátorka s tím, že k příjemné atmosféře soutěže přispěje i zajímavý kulturní program. „Zazpívá nám část pěveckého sboru Hafera z Nového Hrozenkova a skupina Dareband," dodala.

Soutěž o najlepší hňápané zelé začíná v sobotu 13. února ve 14 hodin, po ukončení soutěže bude následovat zábava až do pozdních večerních hodin.

Eva Stejskalová

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA