Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na opraveném nádraží v Luhačovicích začnou od října fungovat nástupiště

date_range 30.Zář, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Autobusové nádraží v Luhačovicích, foto: město Luhačovice

Do finále jde v těchto dnech rekonstrukce luhačovického autobusového nádraží a až na drobnosti je nový dopravní terminál hotov. Do lokality se tak může postupně vrátit běžný provoz.

 

„Od úterý 29. září jsou komunikace kolem nádraží opět plně průjezdné. Od 1. října začnou na obnoveném nádraží opět zastavovat autobusy, náhradní přesunutá nástupiště za železniční stanicí budou zrušena,“ přiblížil místostarosta Jiří Šůstek. Přestavění autobusového nádraží v moderní terminál za cca 18 milionů Kč přineslo nejen výměny povrchů nástupišť, nové vyasfaltování okolních komunikací, ale také zvýšení bezpečnosti v celé lokalitě.

 

Například někdejší točna autobusů byla nahrazena klasickou okružní křižovatkou, která přináší pro řidiče jasný způsob dávání přednosti. Přibyl také přechod pro chodce i parkovací místa pro krátkodobé využití nebo nové přístřešky s ekologickými „zelenými“ střechami, pokrytými výsadbou živých rostlin. Nový terminál nezlepší jen komfort cestujících ale usnadní i provoz v celé lokalitě, protože poblíž je školka i základní škola. „Prosíme, aby rodiče, kteří vozí žáky do školy, k vysazování dětí z aut využívali dvě nová místa u kruhového objezdu, která k tomu byla speciálně vytvořena. Usnadní to jim samotným cestu a přispějí k plynulejšímu provozu v ranní špičce,“ dodal místostarosta.

 

Obnovené autobusové nádraží v Luhačovicích, foto: město Luhačovice

 

Při pohybu chodců a průjezdu vozidel v oblasti nádraží a blízkém okolí je dobré stále dbát zvýšené opatrnosti. Jednak protože se tu dokončují některé práce, jako rozmisťování mobiliáře nebo parková výsadba okolních ploch. Po několika měsících dopravních úprav je také situace pro řidiče nová, například v přijíždění do nového kruhového objezdu, kde bývala dříve jen kulatá točna a dávala se tu přednost v jízdě jinak. Řidiči musejí také počítat s tím, že zprůjezdnění nádraží má vliv i na blízké okolí, kde byl předtím kvůli rekonstrukci dočasně upraven provoz. Ulice U Šťávnice vedoucí od hlavní Masarykovy ulice kolem domu kultury Elektra už je tedy opět průjezdná jen jedním směrem.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA