Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na počest nových občánků zasadili stromy

date_range 28.Dub, 2016 featured_play_list Aktuality

 

Narození miminka je velkou událostí pro rodiče a jejich okolí, ale také pro město. Ve Valašských Kloboukách tuto skutečnost dokládá trojice stromů, která byla na počest nových občánků vysázena. Nápad město zrealizovalo právě v průběhu jarní výsadby, kdy se doplňuje zeleň na veřejných prostranstvích a připravují se květinové záhonky a truhlíky.

„V letošním roce jsme přišli s novinkou, kdy mladým rodičům nabízíme možnost zasadit si ve městě strom, který bude připomínat narození jejich děťátka. Setkali jsme se s pozitivním ohlasem, a tak už máme vysazeny první tři stromy na počest Kristýny Jahodové, Dana Stavinohy a Jakuba Suchana," řekl k iniciativě místostarosta města Valašské Klobouky Martin Janík. Jak poznamenal, město chce z nápadu vytvořit tradici, která příjemně obohatí veřejný prostor.

První tři stromy jsou vysazeny na počest Kristýny Jahodové, Dana Stavinohy a Jakuba Suchana

S příchodem jarního období byly na nová stanoviště ve městě vysázeny dvě desítky stromů, zejména okrasných třešní, javorů, platanů a lip. Živé ploty pak doplnily sazenice šeříků a ptačího zobu. Výsadba nahrazuje stromy, které byly v uplynulé sezóně vykáceny pro špatný zdravotní stav, nebo z provozně-bezpečnostních důvodů. „Snažíme se tak o udržitelnou obnovu zeleně v našem městě. V parných a suchých létech jsou stromy nezbytným doplňkem městských ulic, protože zlepšují celkové mikroklima, zachytávají prach, hluk, zvlhčují vzduch a produkují kyslík," vysvětlil Martin Janík.

Masarykovo náměstí i v letošním roce zútulní bohatě osázené závěsné květináče a sezónní květinové a letničkové záhony. Nově budou mít obyvatelé městské památkové zóny možnost vyzvednout si zdarma tři truhlíkové sazenice a semínka letniček, s jejichž přispěním mohou zvelebit společný veřejný prostor. Inspiraci pro tuto novinku získaly Valašské Klobouky u svého francouzského partnerského města Kaysersberg.

Lenka Zvonková

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA