Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na projednání koncepce dopravy je zvána veřejnost

date_range 15.Led, 2020 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Náměstí ve Valašských Kloboukách, foto: archiv redakce

V pondělí 20. ledna je veřejnost zvána na projednání vznikající koncepce, která se bude věnovat dopravě ve Valašských Kloboukách. Setkání s autory se uskuteční v sále Valašskoklobouckého podnikatelského centra od 17 hodin. Představeny budou například výsledky kontroly jednosměrných ulic ve městě nebo návrhy na záchytné parkování.

 

„Projednávat budeme první část dopravní studie, která měla za úkol nastínit řešení několika konkrétních problémů. K nim patřilo zejména posouzení výhledové kapacity a variant křižovatky ulic Československé armády a Cyrilometodějské s ulicemi Nádražní a Mlýnská. Dále se studie dotýká možností záchytného parkování ve městě, posuzuje jednosměrné ulice v centru města a představuje možnost multimodálního dopravního uzlu, který by přesunul autobusové nádraží z centra města k vlakovému nádraží,“ přiblížil místostarosta Karel Ptáček.

 

V roce 2020 bude v rámci projektu k rozvoji strategického řízení města vypracována druhá část koncepce, která materiál doplní o zpracování cyklistické a pěší dopravy, individuální automobilové dopravy a dopravu v klidu. Vznikne tak jednotný podklad pro zajištění vyváženého a funkčního dopravního systému města.

 

„Smyslem koncepce je navrhnout udržitelný dopravní systém, v němž bude hrát významnou roli pěší a cyklistická doprava a současně bude funkčně usměrněna doprava automobilová,“ poznamenal místostarosta.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA