Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na sněhu bouralo v neděli několik vozidel

date_range 25.Led, 2015 featured_play_list Aktuality

 

Varování a předpovědi meteorologů před sněžením a tvorbou sněhových jazyků se naplnily. Během noci ze soboty na neděli zasypal Valašsko sníh. Jízda na kluzkých silnicích Zlínska a Vsetínska vyžadovala maximální opatrnost. V příkopu během nedělního dopoledne například skončilo auto v esíčku mezi Lidečkem a Lužnou, převrácený vůz na střeše byl vidět po ránu i na louce mezi Ústím a Vsetínem a další havárie byla hlášena i u Jablůnky.

K havárii se zraněním vyjížděli záchranáři necelou hodinu po poledni do Velkých Karlovic. „Došlo tady k dopravní nehodě osobního vozidla. Po nárazu do stromu zůstalo převrácené napříč komunikací," informoval mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

 foto JSDH Karolinka    další foto (4)

Jako první dorazili na místo události dobrovolní hasiči z Karolinky. Jak následně ohlásili na krajské operační středisko, osoba, která ve vozidle cestovala, byla mimo vrak a v péči zdravotníků. V době příjezdu profesionálních hasičů pak byla odvezena do nemocnice.

„Hasiči provedli nezbytná protipožární opatření a opatření proti úniku provozních kapalin. Po zadokumentování nehody policisty převrátili havarované vozidlo na kola a odtlačili ho mimo komunikaci," zmínil mluvčí.

Po osmnácté hodině večer se v neděli střetla i dvě auta v obci Leskovec. K vážnější dopravní nehodě vyjížděli krátce před devatenáctou hodinou i hasiči ze Zlína. Na silnici vedoucí ze Zádveřic na Horní Lhotu se střetla tři osobní auta.

 Havárie tří vozidel mezi Zádveřicemi a Horní Lhotou    foto HZS ZLK    další foto (5)

„Dvě skončila mimo komunikaci v příkopu, jedno zůstalo na silnici. Při nehodě byla zraněna řidička jednoho z vozidel. Ta byla následně transportována k dalšímu ošetření do nemocnice. Hasiči také museli poskytnout jednomu z dalších účastníků nehody posttraumatickou pomoc," dodal Libor Netopil.

Po zajištění havarovaných vozidel se hasiči také podíleli na řízení dopravy v místě události. Mimo samotné nehody komplikovala provoz i špatná sjízdnost komunikace, které byla v průběhu zásahu ošetřena sypačem údržby komunikací.

Policisté nabádají řidiče k maximální opatrnosti a přizpůsobení rychlosti stavu silnic.

-red-

V neděli ráno se bouralo také mezi obcemi Ústí a Vsetín. Video Jiří Strbačka:

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA