Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na Štědrý den se ve Zlíně narodilo osm dětí

date_range 29.Pro, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
Osm miminek se narodilo na Štědrý den v Krajské nemocnici T. Bati, a. s. (KNTB), ve Zlíně. Rovnou pod stromeček přišla na svět čtyři děvčátka a stejný počet chlapců. Prvním novorozencem Štědrého dne byla Tereza, která se narodila v 02:31 hodin. Následovali Dominik, Alžběta, Jan, Nela, Nikol, Lukáš, a Kryštof. Všechny děti přišly na svět spontánním způsobem.

Stejné spektrum potíží jako v jiné dny ošetřovali na Štědrý den lékaři interní kliniky KNTB. „Za celý den jsme ošetřili kolem 25 nových pacientů. Několik kvůli bolestem na hrudi jsme hospitalizovali. Stejně tak u nás zůstalo pár pacientů se zvýšenými teplotami nebo bolestmi břicha. Pokud jde o lůžková oddělení interny, u žádných pacientů se jejich zdravotní stav nezhoršil. Práce však bylo hodně a nezastavili jsme se od rána do večera," sdělila lékařka interny Jana Malegová.

 
Třem lidem museli lékaři v nemocnici vytahovat rybí kost z krku. „Bylo to u dvou dospělých a u dvouletého děvčátka. Kosti šly lehce odstranit a všichni tři šli hned domů. Na Štědrý den jsme vyšetřili 16 pacientů, většinou se jednalo o záněty středního ucha u dětí," informovala Patricia Malariková, lékařka otorhino-laryngologického oddělení (ORL) KNTB.

Jako každoročně měli plné ruce práce lékaři traumatologického oddělení. Ambulancemi prošlo na Štědrý den 47 pacientů. „Byli jsme překvapeni spoustou úrazů starých několik dnů, s nimiž lidé přicházeli v průběhu dne i večera. Kuriozitou byl pán, který udával úraz před sedmi lety a stěžoval si na bolesti kyčle. Čerstvých úrazů způsobených například pády bylo jich minimálně," uvedl lékař traumatologie KNTB Radim Jűnger. Podle něho byli zdravotníci překvapeni také poměrně klidným večerem pokud jde o opilé pacienty.

„Ti chodili jeden za druhým den před Štědrým dnem a pak až dnes, tedy v pátek nad ránem," dodal.

Karla Havlíková

 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA