Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na Sychrově ohlídají parkování strážníci

date_range 03.Úno, 2009 featured_play_list Aktuality
 
 
VSETÍN – Tristní situace s parkováním na Sychrově přiměla vsetínskou městskou policii k nepopulárnímu kroku. Protože vozy parkující z obou stran tamní komunikace často znemožňují průjezd vozidel technických služeb a integrovaného záchranného systému, začali strážníci po několikatýdenním upozorňování udělovat pokuty. Vyzývají proto parkující řidiče, aby zachovávali bezpečné průjezdy a vzdálenosti a nedostávali se tak s nimi do zbytečného střetu.

„Uvědomujeme si, že situace s parkováním na Sychrově je špatná, proto se snažíme být k tamním řidičům ohleduplní. Nicméně již několikrát jsme se setkali s tím, že kvůli nevhodně zaparkovaným vozidlům nemohly sídlištěm projet vozy technických služeb zajišťující údržbu komunikací a vývoz odpadu a při eventuelním požáru by neprojely ani hasičské vozy případně záchranná služba," vysvětluje ředitel vsetínské městské policie Nikolaj Martinák s tím, že na nevhodně parkující vozy často upozorňují i tamní obyvatelé.

 

Foto

Vsetínské sídliště Sychrov   ilustrační foto St.Fuks

 

Strážníci proto začali na počátku ledna řidiče parkující na nejnevhodnějších místech nejprve upozorňovat, aby své vozy parkovali jinde. „Doufali jsme, že se s řidiči rozumně domluvíme, protože se ale vůbec nic nezměnilo, musíme přistoupit k udělování pokut," říká Martinák. Parkovací rezervy totiž bývají podle jeho slov například na parkovišti u restaurace Max nebo na parkovišti na Horním městě. „Rozumím tomu, že to není hned u domu, ale v tomto případě musí pohodlí ustoupit bezpečnosti," dodává šéf strážníků.

Zaparkovat na Sychrově je opravdu složitý úkol, a to i přesto, že v uplynulých letech tam vzniklo v rámci projektu regenerace sídliště několik desítek nových parkovacích míst.

Radnice si však tuto situaci uvědomuje a chce ji řešit. „V tuto chvíli připravujeme ve spolupráci s investorem studii patrového parkoviště, které by mělo zvýšit parkovací kapacitu na Sychrově o více než dvě stovky míst," informovala vsetínská starostka Květoslava Othová s tím, že investor bude v následujících týdnech oslovovat tamní obyvatele, aby zjistil jejich zájem o tato parkovací místa. Parkoviště by podle jejích slov mohlo být vybudováno ve spodní části sídliště.

 

Eva Stejskalová

 
 
 
 

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA