Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na Sychrově vznikne nové sportoviště

date_range 29.Srp, 2014 featured_play_list Aktuality

 

Valašskokloboucká radnice se v loňském roce pustila do ojedinělého projektu a umožnila občanům zvolit, který z předložených návrhů město zrealizuje. Lidé vybírali z devíti akcí a svými hlasy rozhodli o vybudování hřiště na Sychrově. Záměr se v těchto dnech dostává do další fáze a samotné vybudování sportoviště proběhne letos na podzim.

Obyvatelé místní části Sychrov spojili své síly a přehlasovali všechny ostatní návrhy, jako např. zřízení letního kina, vybudování chodníku, zimního kluziště nebo zpřístupnění zahrady u základní umělecké školy. „Mohli jsme se tak pustit do budování hřiště. Bohužel jsme narazili na několik komplikací, mezi které patřily, zvláště v začátku, rozdílné představy občanů o tom jak má hřiště vypadat, komu sloužit, kde bude umístěno a hlavně co se dá za 300 tisíc korun pořídit. Z těchto důvodů bylo upuštěno od vybudování velkého hřiště na fotbal, oválu pro in-line brusle i od dětských herních prvků ve vnitrobloku sídliště na Sychrově," vysvětlil vedoucí investičního odboru Radek Bařinka.

 foto MěÚ Valašské Klobouky

Z diskuse s občany vzešel konečný koncept a v současné době připravuje projektant dokumentaci ke sportovišti o rozměru 10 x 18 metrů se štěrkovým povrchem, jehož součástí bude i síť na nohejbal a volejbal a nezbytný mobiliář. Rozpočtovaná částka by neměla přesáhnout plánovaných tři sta tisíc.

„K dalším nesnázím při realizaci akce se přidala nutnost vynětí pozemku, na kterém bude hřiště zbudováno, ze zemědělského půdního fondu a také potřeba kladného vyjádření majitelů okolních nemovitostí," doplnil Bařinka.

„Přes všechny potíže a úskalí považujeme zapojení občanů do spolurozhodování o projektech ve městě za velký krok vpřed a hodláme v tom pokračovat," řekl místostarosta Martin Janík. „Lidé mohou už dnes posílat na radnici návrhy pro další hlasování, které proběhne na začátku příštího roku. Vedení města spolu s CAF týmem vybere ze zaslaných projektů, ty které budou realizovatelné a občané si z nich budou moci opět vybrat," dodala metodička CAF týmu Eliška Olšáková.

Sandra Novotná Kollerová

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA