Na hru Tomáše Kostrhůna nikdo nenašel zbraň

date_range 08.Led, 2019 featured_play_list Aktuality

Vítězem dvouhry ve 42. ročníku Vánočního turnaje ve stolním tenise ve Štítné nad Vláří, který byl zároveň 6. ročníkem Memoriálu Aloise Slámy, se stal v konkurenci 32 hráčů reprezentant Pohořelic Tomáš Kostrhůn. Ten v rozhodujících zápasech v semifinále jednoznačně porazil ve třech setech domácího Petra Fojtíka a ve finále překonal Vlastimila Svobodu mladšího (Orel Zlín) 3:1. Ve druhém semifinále si Svoboda poradil s Jiřím Šuráněm (TJ Štítná nad Vláří) 3:1.

„Turnaje se zúčastnili reprezentanti z deseti oddílů. Zahráli si u nás stolní tenisté z Bylnice, Valašských Klobouk, Rokytnice nad Vláří, Slavičína, Luhačovic, Pohořelic, Slušovic, zlínského Orla, Horní Bečvy a domácí Štítné nad Vláří,“ prozradil předseda pořádajícího klubu Petr Trčka.

42. ročník Vánočního turnaje ve stolním tenise ve Štítné nad Vláří                 foto: pořadatelé

Ten také vyzdvihl výkony Tomáše Kostrhůna. „Vítěz ve všech zápasech vynikal obrannou hrou s nebezpečnými útočnými výpady. Po zásluze proto náš turnaj vyhrál. Kostrhůn si domů navíc odvezl také Putovní pohár,“ chválil nejlepšího singlového hráče Trčka.

Na Valašsku se hrála i Soutěž útěchy. V ní první příčku vybojoval domácí Petr Šuráň. Druhý skončil Michal Chovanec ze Slušovic, třetí místo obsadil Jan Vaněk ze zlínského Orla.

Ve Štítné nad Vláří ještě uspořádali Soutěž ve čtyřhře. Deblové prvenství získal pár Vlastimil Svoboda ml., Jan Vaněk. Stolní tenisté ze zlínského Orla ve finále zdolali Petra Trčku s Petrem Fojtíkem (TJ Štítná nad Vláří) 3:0.

„V pohledném duelu podaly obě dvojice výborný výkon. Zlínský debl byl nakonec šťastnější, protože lépe zvládl vyrovnané koncovky všech tří setů,“ konstatoval po finále čtyřhry Petr Trčka.

PŘEHLED VÍTĚZŮ VE DVOUHŘE V POSLEDNÍCH 10. ROČNÍCÍCH VÁNOČNÍHO TURNAJE VE ŠTÍTNÉ NAD VLÁŘÍ: