Na třetí kolo TFA dorazilo 43 závodníků

date_range 24.Čvc, 2017 featured_play_list Aktuality

Vedro považované za takřka již normální, pětilitrové kapky, newyorská vlhkost á la prádelna, to vše se vystřídalo na délkově náročné soutěžní trati v Růžďce.

Třetí kolo šestého ročníku Vsacké ligy TFA přivítalo celkem 43 závodníků, z toho 30 mužů a 13 žen. Oproti loňsku trať postrádala náročné schody nebo tunel. Zase však byla minimálně o třetinu delší, takže si soutěžící i tak pěkně mákli. Pro muže přidali pořadatelé nečekanou perličku – běh potokem. Ženy této atrakci unikly z bezpečnostních důvodů, poněvadž neměly zásahovou obuv, což určitě ochudilo o zážitky diváky. Na velmi zajímavé momenty se můžete podívat ve fotogalerii, jejíž odkaz naleznete pod titulní fotografií v článku.

Vsacká liga TFA Růžďka je vyhlášená zvládáním soutěže při minimálním počtu pořadatelů. Není to ani tak prestiž jako spíše obyčejný nedostatek lidu snaživého. Je však zapotřebí podotknouti, že i při počtu pořadatelů, které by na jedné ruce spočítal, je soutěž připravena na výbornou. O soutěžící je postaráno po všech stránkách. Co se týká žízně a doplnění kalorií, o to se poctivě staraly sličné dívky růždecké a mimo nabídky uzenin opravdu vynikající frankfurtská polévka poctivě párky zahuštěná. Prostě v Růžďce se cítí soutěžící i diváci fajn.

Třetí kolo Vsacké ligy TFA Růžďka          foto: Radomír Dolanský            fotogalerie

Najtvrdší hasič růždeckej kotliny má ještě jednu zvláštnost. Pořadatelům zde každoročně s velkým nadšením pomáhají mladí hasiči. A je to opravdové nadšení, od startu prvního soutěžícího po poslední zamáčknutí stopek. Kdekoliv bylo zapotřebí, tam se nahrnula parta dětí připravených pomoci. Ti starší, Petr a Tereza Novosadovi, děti velkého růždeckého šéfa hasičského Filipa Novosada a Richard Sypták, si zaběhli v závěru soutěže závodní trať. Mládež v Růžďce má historicky od koho čerpat sportovní nadšení. V roce 1916 se například na růždeckých pasekách narodil Josef Vaněk, který byl později jako samouk v Československu známým cyklistou, přeborníkem rodícího se sportu, kterému dnes říkáme biatlon, ale především výborným motocyklistou, mechanikem a vynálezcem vlastních závodních strojů.

Kdo si tedy z Růžďky odvezl zasloužené medaile? V kategorii žen zlato získala často zlatá Vladislava Kalná, která dostala od své domácí stáje SDH Jarcová a kamarádů k narozeninám speciální TFA oblek číslo 13. Za Vlaďku převzal medaili její trenér Jarda Šula, poněvadž Vlaďka přijela, zvítězila a pelášila na dovolenou.

Na závod se letos poprvé přijela podívat sběratelka medailí Lucie Bůbelová SDH Veselá a samozřejmě, že si jednu, tentokrát stříbrnou, odvezla. Bronz vybojovala, dalo by se říci, nová hvězda Vsacké ligy TFA Vojvodíková Eva SDH Velké Karlovice – Tísňavy.

V kategorii nad 30 let zlato převzala Eva Vojvodíková SDH Velké Karlovice – Tísňavy, stříbro Ludmila Mikulínová SDH Lidečko a bronz Martina Zbranková SDH Jasenka.

V družstvech žen zvítězily borkyně SDH Jasenka a pro SDH Lidečko tentokrát zbylo „jen" stříbro.

V kategorii mužů zvítězil Jakub Galko z DHZ Papradno, který je již druhým rokem obávaným soupeřem všech kol Vsacké ligy TFA. Josef Černíček z SDH Jestřabí konečně porazil mimo soupeře i smůlu, která se mu doposud lepila na paty, a obsadil stříbrné místo v celkové klasifikaci. Bronz vybojoval Jan Bartoň SDH Jarcová.

V kategorii nad 30 let zvítězil Josef Černíček, stříbrný byl Jakub Hrabovský z SDH Oznice a bronzový Dušan Pokorný z SDH Vigantice, který je věčným soupeřem Josefa Černíčka.
V družstvech mužů zvítězilo DHZ Papradno, stříbro vybojovali chlapi z SDH Jarcová a bronz SDH Semetín.