Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na Trojkombinaci v Ústí zněl rock na mnoho způsobů

date_range 18.Čvn, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Foto: Radomír Dolanský

Velmi slušnou návštěvou poctili rockoví fanoušci již zaběhlý maraton Valašskou rockovou trojkombinaci v Ústí u Vsetína. Vše můžete vidět v bohaté fotogalerii, kterou naleznete v článku.

 

Oficiální začátek hlásal 19. hodinu, ale chystání aparatury vystoupení první kapely večera poněkud více zpozdilo. Vzhledem k vládnoucímu vedru to přicházejícím fanouškům moc nevadilo, ale časový skluz se projevil v závěru večera nebo spíše brzkého rána.

 

První kapelou byla formace Defect, která přijela s překvapením ve své sestavě. Dovezli si zpěvačku! Na webu kapely o ní není ani slovo, čas na výslech nebyl, tak uvidíme, zda je změna stálá nebo jen osvěžením rockové trojkombinace. Nicméně kapele překvapení nijak neuškodilo, nepočítaje fanynky zpěváka, ke kterému měla zpěvačka zaručeně blíže než vzhlížející dívky pod pódiem. Nebo spíše u stolů, poněvadž první kapela to má na trojkombinaci vždycky těžké, jak dostat někoho na plac.

 

Ogaři z Defectu to rozjeli plnou parou a jako vždy se představili především svým klasickým repertoárem – vlastními českými texty na hitové rockové melodie. Když už nikdo nechtěl tančit, tak potlesk a uznalý hvizd se nad sportovním areálem na adresu Defectu ozýval. Defect se dobře bavil, což bylo vidět z prožitků muziky u jednotlivých členů kapely a určitě nažhavil posluchače na následující program.

Valašská rocková trojkombinaci v Ústí, foto: Radomír Dolanský, fotogalerie ZDE

Old Skart, další klasika rockových trojkombinací v Ústí u Vsetína. Opět jiná tvář rocku. I když náctiletí moc nemusí poslouchat furt dokola řeči o tom, jak to bylo jiné, když staří byli mladí, v rocku je to úplně naopak. Již dávno před filmovým hitem Bohemian Rhapsody se mnohokrát potvrdilo, že v rocku platí čím starší, tím kvalitnější. Právě to se snažili dokazovat Old Skart superhity z několik světelných let vzdálené minulosti. Přesto palby jako Whole Lotta Love od Led Zeppelin, která byla vydána v roce 1969, takže slaví letos rovných 50 let existence nebo rockové monumenty skupiny Pink Floyd, či stará známá Oh! Darling, rovněž padesátiletý hit nesmrtelných Beatles, dostaly na plac fanoušky všech generací, kteří nakonec nechtěli Old Skart pustit ze stage. To bylo největší poděkování old rocku i Old Skartu.

 

Na stage nastoupili otcové zakladatelé Valašské rockové trojkombinace kapela STRAM. Stejně jako oblíbenost akce žije i oblíbenost STRAM, což se v Ústí u Vsetína projeví hned při první skladbě a s časem na tanečním parketu fanoušků přibývá. Nadšení, ruce nad hlavou, chór stovek hlasivek doprovází frontmana kapely Jiřího Pirníka. Velmi podobně jako u Old Skart i STRAM mají v oblibě jak teenageři, tak parta pařmenů stříhajících si metr k odchodu do důchodu. Jindy by asi drzé mládí nad seniorem opovržlivě ohrnulo ret, ale když hraje STRAM, paří dědek s babkou i s děckama ve věku možná už svých vnuků a svíjí se nadšením naprosto stejně, bez rozdílu. Při rocku, když jej hrají STRAM nebo Old Skart, se věk nepočítá!

 

Letošní vystoupení STRAM mělo pro svoje fanoušky připraveno pár zvláštností. Teprve několik dnů uběhlo od premiéry v Jarcové, kde Petr Kolář pokřtil nový videoklip skupiny STRAM V náručí. Řada fanoušků se na křest nedostala, proto se STRAM rozhodli nový videoklip promítnout přímo na trojkombinaci. K tomu jim dopomohl Jan Václavík řečený Vajan se svou promítací aparaturou. Jura Pirník poděkoval jednomu z přítomných generálních sponzorů a všem, kteří se o natočení klipu zasloužili. Pak stage ztichla, sportovní areál se ponořil do tmy, a… nebyl to videoklip, ale TV reportáž z jeho premiéry. Alespoň touto malou zkratkou fanoušci STRAM byli při tom. Poté se již rozezněla akustická kytara a na stříbrném plátně se objevila Marianka Vaněčková na invalidním vozíku, pro kterou především byl tento klip natočen.

Valašská rocková trojkombinaci v Ústí, foto: Radomír Dolanský, fotogalerie ZDE

Ticho na parketu bylo během projekce stále slyšitelnější. Teprve když přicházela zatmívačka, propukl celý areál v uznalý potlesk a pískot. Objevily se titulky a do nich k nebi vyletěly rakety ohňostroje pro Marianku a všechny, kteří jí drží palce. Myšlenky STRAM byly v té chvíli s třináctiletou bojovnicí.

 

Na stage se chystala parta výborných muzikantů, kteří vytvořili plnohodnotnou kopii originálu Iron Maiden Revival Vsetín. Zpěvák kapely Jiří Gattermayer, kytara Jiří Bazalka, další kytara Jiří Butor, basa Radovan Novotný a bicí Karel Olšák. Co jméno, to ve valašském rockovém kotli pojem. Právě Maidnům ze Vsetína se poněkud vymstila prodleva z počátku večera, kvůli které začínali hrát takřka s dvouhodinovým zpožděním. Takový perfektně šlapající stroj si zaslouží plný kotel fanoušků. Ale Iron Maiden Revival přes veškeré problémy nezatrpkli a podali naprosto úžasný výkon, za který by se nemuseli určitě stydět ani před porotou tvořenou originální kapelou. Iron Maiden Revival Vsetín uzavírali letošní Valašskou trojkombinaci a na východě svítalo.

 

 

Radomír Dolanský

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA