Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na valašském bálu vystoupilo téměř 150 dětí

date_range 25.Říj, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Prostory kulturního domu v Lidečku zaplnilo v sobotu (21. 10.) odpoledne více než tři sta milovníků folklóru. Konal se tam tradiční „Dětský valašský bál", který již po osmé připravili vedoucí FS Valášek z Horní Lidče a FS Valášek z Lidečka ve spolupráci s obcemi Horní Lideč a Lidečko.

Dětský bál byl zahájen polonézou a promenádou všech, téměř sto padesáti, krojovaných dětí. Další hodiny byly vyplněny krátkými vystoupeními, figurálními tanci, soutěžemi i volnou zábavou. K radosti dětí nechyběla dokonce ani tombola. Hudebně odpoledne provázela cimbálová muzika Lidčan, v čele s primáškou Anetou Novákovou.

    Dětský valašský bál v Lidečku   fotogalerie 1 (Stanislav Sekula)       fotogalerie 2 (Zbyněk Pop)

Pozvání letos přijal národopisný dětský folklórní soubor Javorníček z Brna, který je v současné době jeden z největších souborů a na folklórní scéně působí více než padesát let. Dovezli si sebou vlastní muzikanty, kteří jsou nedílnou součástí kolektivu. V průběhu odpoledne předvedli různá pásma a vystoupení.
„Bylo to moc příjemné odpoledne pro všechny děti, rodiče i pro nás vedoucí všech souborů. Vznikla nová přátelství a věříme, že se budeme i nadále potkávat na folklórních akcích," sdělila vedoucí lidčanských Valášků Silvie Matůšová.

„Přestože organizace bálu je pokaždé náročná hlavně časově, atmosféra bývá nezapomenutelná. Tak tomu bylo i letos. Chtěla bych poděkovat dětem a jejich rodičům, maminkám, které s organizací pomáhaly, Marcele Kramářové za noblesně nazdobený kulturák, oběma obcím za finanční podporu a v neposlední řadě souboru Javorníček, který pozvání přijal," děkovala umělecká vedoucí FS Valášek Horní Lideč Vlaďka Bistrá.

    Dětský valašský bál v Lidečku  fotogalerie 1 (Stanislav Sekula)       fotogalerie 2 (Zbyněk Pop)

Bálem však sobotní program pro děti nekončil. Z Lidečka se přesunuly se do klubovny v Horní Lidči, kde pro ně byla připravena večeře. Závěr dne patřil promítání pohádky, u které většina z nich po náročném programu usnula. V neděli měly děti naplánovaný bowling, prohlídku muzea na Vařákových pasekách a návštěvu Ekofarmy Agrofyto.

„S dětmi i vedoucími jsme si opravdu skvěle porozuměli a těšíme se na další spolupráci, už se rýsují i nějaké společné projekty," prozradila nakonec Vlaďka Bistrá.

-lm-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA