Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na valašskokloboucké radnici vlaje moravská vlajka

date_range 05.Čvc, 2019 featured_play_list Aktuality
arrow_drop_up Moravská vlajka na valašskokloboucké radnici, foto: archiv města

Příchod slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje na Moravu si český národ připomíná státním svátkem, který letos připadá na pátek 5. července. V tento den bude na valašskokloboucké radnici vyvěšena kromě státní a městské vlajky i vlajka moravská, která je symbolem sounáležitosti občanů k území Moravy a jejímu duchovnímu a společenskému životu. Iniciativu letos podpoří více než 1500 měst a obcí.

 

„Vyvěšení moravské vlajky považujeme za příhodný symbolický akt, kterým si naše město může připomenout odkaz soluňských bratrů, věrozvěstů Cyrila a Metoděje. Svým učením položili na Velké Moravě základy vzdělanosti a taktéž významně ovlivnili kulturní a náboženský vývoj našeho národa. Spolu s moravskou vlajkou tedy uctíme nejen cyrilometodějskou tradici, ale také Moravu, která je naším domovem,“ uvedla starostka Eliška Olšáková.

 

Moravská vlajka svým barevným provedením vychází ze zemských barev, kterými jsou červená a zlatá, jež na vlajce přešla do barvy žluté. Ve středu dvou vodorovných polí je umístěna červenožlutě šachovaná orlice v modrém štítu. Vyvěšování vlajky na radnicích a úřadech napříč Českou republikou iniciuje spolek Moravská národní obec.

 

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA