Close
reklama
Jižní Valašsko a Vsetínsko

PARTNEŘI WEBU

PRÁVNÍ PORADNA

REKLAMA

TOP LIST OD 1.1.2007

Na Valašsku přibude 500 pracovních míst

date_range 28.Čvc, 2017 featured_play_list Aktuality

 

Firma roku 2016 Zlínského kraje lakovna Hajdík se sídlem v Jablůnce, která lakuje díly například na novou škodu Kodiaq, plánuje další výstavbu a bude nabírat nové lidi. V Lešné u Valašského Meziříčí chce vybudovat jedinečný závod na lisování plastů a jejich pokovení. Měla by dát v regionu práci více než 500 lidem, z toho 120 již do dvou let. Na tiskové konferenci to tento týden řekl předseda představenstva Filip Hajdík.

„Plánujeme rozšířit náš sortiment služeb z mokrého lakování na lisování a pokovení plastů v Lešné u Valašského Meziříčí. První etapa výstavby bude hotova již do dvou let a zaměstná 120 lidí, nakonec dáme práci celkem 500 lidem. Pokovení plastů se používá například pro úpravu dekorativního chromu na interiérové díly aut. Díky novému závodu budeme schopni nabízet komplexní dodávku dílů, které vylisujeme, nalakujeme, pokovíme a dodáme je kompletně smontované," popsal plány firmy předseda představenstva Filip Hajdík.

Firma roku 2016 Zlínského kraje, plánuje další výstavbu a bude nabírat nové lidi

Průmyslová zóna je v majetku města Valašské Meziříčí. Část pozemku, na kterém chce společnost Hajdik a.s. postavit nový závod, je ale na katastru obce Lešná. „To nám komplikuje situaci. Kdyby bylo majitelem město, tak jsme dávno domluveni a firma by už stavěla," řekl na tiskové konferenci starosta Valašského Meziříčí Robert Stržínek a dodal, že se město snaží maximálně pomoci. „Jsem pro to, aby se areál vybudoval, aby místo bylo obsazeno firmou, která není montovnou, ale výrobnou s moderními technologiemi, která je výjimečná nejen v České republice, ale i v Evropě. Za město Valašské Meziříčí bych si takových stabilních firem přál více," uzavřel Stržínek. Na závěr tiskové konference vyjádřil poděkování firmě Hajdik za podporu při sponzorování některých sportovních i kulturních akcí.

Realizace výstavby nového unikátního závodu na lisování a pokovení plastů v Lešné u Valašského Meziříčí je plánována na léta 2018 až 2028. Při jeho plánování bylo dbáno na automatizaci, čistotu a přesnost v rámci konceptu „Průmysl 4.0". Tento moderní závod tak bude odpovídat vysokým německým standardům a rovněž bude přívětivý k životnímu prostředí. Díky automatizaci je provoz šetrný také k pracovníkům, jelikož nedochází ke kontaktu člověka s látkami, které zde budou používány.

Ve spolupráci se středními školami a učilišti v regionu budou realizovány stáže a praxe

„Nový provoz nepřinese regionu jen potřebná pracovní místa. Bude s ním spojeno také vybudování nové infrastruktury a dopravní obslužnosti v lokalitě. S městem Valašské Meziříčí budeme spolupracovat například na vybudování cyklostezky. Díky ekonomické provázanosti vzniknou také další pracovní příležitosti v přidružených službách jako je doprava či úklid," dodává Filip Hajdík.

Pracovní uplatnění najdou lidé také v oblasti elektra či strojírenství. Ve spolupráci se středními školami a učilišti v regionu budou realizovány stáže a praxe v oborech, které pomohou mladým lidem najít uplatnění na trhu práce.

Společnost Hajdik a.s. je společností se 100% českým kapitálem

Hajdik a. s. je největší zakázkovou lakovnou v České republice
Společnost Hajdik a.s. je společností se 100% českým kapitálem a na trhu s lakováním se pohybujeme již od roku 1989. Nyní česká lakovna dává práci více než 200 lidem v kraji. Lakuje součástky pro vozy Škoda Kodiaq či Porsche. Díly lakované firmou Hajdik a.s. jsou také na letadlech Boeing nebo Airbus. Lakovány jsou díly z kovu, plastu a také dřeva, které se montují nejen do automobilů, ale kompletuje se z nich například luxusní nábytek.

-tz-

[wpdevart_facebook_comment order_type="social" title_text="Komentáře" title_text_color="#000000" title_text_font_size="15" title_text_font_famely="Arial" title_text_position="left" width="100%" bg_color="#d4d4d4" animation_effect="random" count_of_comments="7" ]

TIPY NA AKCE

Z PRVNÍ RUKY

INZERCE, NABÍDKY

TOP REKLAMA